ROZHOVORY

Rozhovor s MUDr. Janem Chvojkou o prevenci a nejběžnějších potížích z oblasti ORL

Původně jsem chtěl pracovat jako internista. Po absolvování jsem navštívil asi 20 konkurzů na různá pracovní místa avšak bez úspěchu. Začal jsem proto pracovat v léčebně dlouhodobě nemocných v Obloukové. Tam jsem pracoval pouze 3 měsíce, za poměrně náročných pracovních podmínek. Poté jsem se zcela náhodou dostal k místu v laboratoři, která se zabývala výzkumem a vyšetřováním závažných virových infekcí souvisejících např. s HIV, hepatitidou - žloutenkou apod. na Infekční klinice nemocnice na Bulovce.

 

Ortoped MUDr. Dalibor Zeman

MUDr. Dalibor Zeman je ortoped. Už na gymnáziu byl přesvědčený, že po maturitě půjde na medicínu. A jako asi každý budoucí medik chtěl studovat „velký“ obor – chirurgii nebo ortopedii. Dnes provozuje chirurgickou ambulanci Osteo Klouby Klinik v Říčanech, kde je jedním ze základních léčebných programů tzv. rázová vlna. Klinika byla otevřena v roce 2004. Zde se doktor Zeman již jedenáctým rokem věnuje ortopedii i chirurgii zároveň. 

tlačítko

 

Mgr. Jitka Černá o tom jak lidé řeší bolest

Jak čeští pacienti řeší bolest? A jaký je nejčastější problém s kterým přicházejí do lékárny? O tom nám vyprávěla Mgr. Jitka Černá.

tlačítko

 

MUDr. Dagmar Opekarová  o bolestech zubů, stomatologii a tak vůbec

První rozhovor, který vám v tomto jarním měsíci přinášíme, je rozhovor který nám poskytla MUDr. Dagmar Opekarová, působící ve stomatologické ordinaci v Praze v Holešovicích. Paní doktorky jsme se ptali na začátky její zubařské kariéry i na bolesti týkající se právě zubů.