MENSTRUAČNÍ BOLESTI

Menstruační bolesti jsou neduh, kterým v životě trpěla nejspíš každá žena. Tyto bolesti se většinou projevují první až třetí den menstruace. Příčin těchto nepříjemných a často také nesnesitelných bolestí je několik. Nejběžnější příčinou jsou křečovité stahy děložního svalstva. Dysmenorea neboli menstruační krvácení provázené křečovitými bolestmi, má především hormonální příčiny, také je dokázáno, že ženy trpící menstruačními bolestmi, mají jinou hormonální hladinu než ženy, které jimi netrpí. Těmito bolestmi trpí zejména ženy, které ještě neprošly porodem, po porodu se hormonální hladina ustálí a menstruační bolesti většinou odcházejí.

 

DALŠÍ PŘÍČINY MENSTRUAČNÍCH BOLESTÍ

Další možnou příčinou menstruační bolesti může být i závažnější porucha, než jsou hormonální výkyvy. Pravda je taková, že bolest a obzvlášť náhlá, obvykle signalizuje potíže. Jestliže žena nemívala menstruační bolesti a teď se náhle objevily, je potřeba pátrat po příčině. Obvykle může jít o sekundární důsledky operace, například srůsty nebo o zánět některého z vnitřních pohlavních orgánů apod. V případě, že se podaří tyto příčiny vypátrat a posléze odstranit, bolesti zpravidla také mizí.

 

ENDOMETRIÓZA

Další častou příčinou menstruační bolesti je endometrióza, což je velice bolestivé onemocnění. Endometrióza, dokáže ženě opravdu velice znepříjemnit život. Princip je takový, že se sliznice dělohy vyskytuje na místech, kde být rozhodně nemá. Ve zkratce jde o proces, kdy by se za normálních okolností sliznice dělohy v pravý čas vyloučila ve formě menstruační krve, ale jestliže je tato sliznice mimo dělohu, tedy na místech která na tento proces nejsou stavěna, je to problém a to velice bolestivý a zdravý ohrožující. Toto onemocnění většinou postihuje ženy po 30. – 40. roku života. Léčba existuje jak invazivní tak neinvazivní.

 

JAK ZMÍRNIT MENSTRUAČNÍ BOLESTI

Menstruační bolesti lze zmírnit několika způsoby. Jedna možnost je požití klasického prášku proti bolesti, což obvykle zabírá. Pak je tu také dlouhodobější řešení tedy hormonální antikoncepce, která dokáže hormonální nerovnováhu vyrovnat a tak ženě od bolestí ulevit. Další velice častou pomocí přímo při menstruaci jsou teplé obklady. Vyzkoušet můžete také bylinkové čaje nebo alternativní způsob jako je akupunktura. Jako dobrá prevence obvykle slouží pravidelný pohyb a vyvážená strava, ale pravdou zůstává, že i ženy, které dbají na svůj způsob života, také trpí menstruačními bolestmi. Je to tedy značně individuální a je lepší aby si každá žena vyzkoušela, co jí nejlépe vyhovuje.Diskuze: Menstruační bolesti

12.9.2014Jana

Dobrý den, mám otázečku, je to malinko choulostivé, ale co vám zabírá na menstruačn bolesti? Mě dřív pomáhal ibalgin, ale teď už je to nějak k ničemu :(

24.9.2014Katka

Doporučuju vyzkoušet změnit léky. Mě na menstruační bolesti taky pomáhá ibalgin, ale když přestane zabírat, doporučuje se přejít třeba na paralen nebo tak a pak se zase vrátit po čase zpět. Ale můžete také zkusit teplé obklady, to prý také zabírá :-)

13.10.2014Linda

Ahoj Jano a nezkoušela si na menstruační bolesti ibalgin rapid? Ten by mohl pomoci, není to asi na denní užívání, ale pomůže to :)

15.10.2014Lucka

Zdravím dámy, já musím doporučit pouze odpočinek a spánek. Nemám úplně menstruační bolesti, spíš křeče a upřímně, prášek mi většinou zabere tak na hodinku a pak to bolí dalších 10, takže medicamenty jsou podle mě k ničemu. Doporučuji teplo, ležet, pít třeba černý čaj a relaxovat, čím víc se hýbám, tím víc to bolí

16.10.2014Alena

Je pravda, že ne všechny prášky na menstruační bolesti pomáhají, existují dokonce speciální potravinové doplňky na menstruační bolesti, takže to je také možnost, ale nejlepší je opravdu teplo, například naplnit lahev do postele horkou vodou a přiložit ji na břicho nebo na záda.

22.10.2014Líba

Jakou lahev máte na mysli? Ne obyčejnou petku, nějakou speciální? Menstruační bolesti mě trápí už řadu let, někdy mě to tak zkolí, že nemůžu ani vylézt z postele :(

3.11.2014Iva

Já jsem teď měla děsné křeče v restauraci a neměla jsem u sebe žádné tabletky, obvykle vsázím na personál restaurace, ale tentokrát neměli k dispozici ani lékarničku nic a kamarádka měla v kabelce aspirin, což mi maminka dávala když jsem měla horečku, určitě ne, když mě trápily menstruační bolesti, ale fakt to zabralo, možná protože jsem to neměla už několik let, tak to taky můžete vyzkoušet ;)

15.11.2014Daniela

Užívám doplněk stravy Senzycol na lupénku. Moc dobře zabírá na lupénku, ale také na menstruační bolesti. Vyzkoušela jsem také už Ibalgin, Brufen a další takovéto obyčejné prášky bohužel nezabírali. Teď když užívám ten Senzycol na lupénku jsem měla už 2x mestruaci a ani jednou nebyla bolestivá. Nic jiného se v mém životě nezměnilo, krom toho, že jsem začala užívat tento doplněk stravy, takže bezbolestná menstruace je určitě jeho zásluha.

19.11.2014Mahulena

Tak to jste asi brala jiné přášky než já, protože mě tedy zrovna na menstruační bolesti nepomohl. U mě je jediné zaručené ibáč 400, teplý čaj a postel, plus spánek. Menstruační bolesti mám většinou jen první den, takže to praktikuju tak den dva, ale většinou je to teda fakt hrozné, musím si vzít v práci volno :(

3.12.2014Neomi

Já jsem přemýšlela o tom, jestli na menstruační bolesti nemohou pomoci třeba i nějaké alternativní cesty? Mám na mysli nějaké čínské bylinky nebo ajurvéda nebo tak, co myslíte? Máte s tím zkušenosti?

11.12.2014Simona

V centru města je centrum čínské medicíny, asi před měsícem jsem se tam objednala, tak se tam zkusím zeptat i na menstruační bolesti, primárně tam jdu kvůli migrénám :)

15.12.2014Simona

Včera jsem tam byla a úplně jsem na ty menstruační bolesti zapomněla, tak snad příště ;)

19.12.2014Leela

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, je možné, že se mi zhoršily menstruační bolesti po tom, co jsem přestala brát antikoncepci???

29.4.2015Kulička

Mě teda zabírá ibubrofen, ale kamarádce ne a ta používá nějaký přípravek snad Senzycol tuším, že se to jmenuje. Ověřím to u ní a ještě tady napíšu.

29.4.2015Vaness

Ještě sis ten název asi nepotvrdila, že? Já sem totiž ten přípravek našla, ale to je jenom nějákéj doplněk stravy.

29.4.2015Kulička

Teď mi odepsala na FC a je to opravdu Senzycol.

29.4.2015Vaness

Vážně a pomáhá jí to teda? Já už jsem úplně zoufalá, nevím, kudy kam s bolestma!

29.4.2015Kulička

Já sem jí vždycky musela ve škole dělat první pomoc měla hrozné stavy, ale prostě posledních pár měsíců je v pohodě. Nějak jsem se jí neptala čím to je, myslela jsem si že si nevysadila antikoncepsi kvůli závodům. Nakonec mi to, ale řekla nějak při rozhovoru :D

29.4.2015Vaness

A zabírá to jako hned třeba do 30 minut?

29.4.2015Kulička

Préj asi ne, že to užívá pravidelně a až druhé splátkové období bylo bez bolestí :)

29.4.2015Vaness

Ty KOKOS v kuse vždyť je to za majlant kurňa! Nevím, jestli mi to za to stojí takhle. Tolik peněz toje šílené.

29.4.2015Kulička

a kolik to stojí? Se jí zeptám dokud je online jestli je to fakt ono :)

29.4.2015Vaness

no já našla za 1298! A to se mi zdá fakt šílené no, ale děkuji za radu.

29.4.2015Kulička

Tak asi prý jo, ale nejlevnější by to mělo být na stránkách maxivitalis. Je to prý výrobce takže tam nenasazují za dopravu atd. ty hovadiny znáš to. A doprava je prý zdarma, protože je to nad 1000,-

29.4.2015Vaness

To je furt moc, tolik za to nedám teď nemůžu možná až si našetřím

29.4.2015Kulička

Máš to prý rozhodně zkusit a je to tak drahé protože je to balení přes 200 kusů. Samozdřejmě tě nebudeme do něčeho nutit :D

29.4.2015Vaness

Aháá toho sem si nevšimla je fakt, že to pak není zas tak hrozné když je toho tolik. Dobrééé tak já to nějak pořeším. Díky moc :)

30.7.2015Lucinka

Holky, senzycol jsem už vyhlídla, ptž mě dost trápí klouby, ale že pomáhá i na bolesti při menstruaci jsem jako fakt něvěděla. To je vážně pecka.

31.7.2015Sylvuš

To jsi nevěděla? Já jsem každý měsíc trpěla jako kůň, až mi pak poradila kamáradka právě senzycol. Už se spolu sice nebavíme, ale senzycol mi zůstal LOL!!

31.7.2015Lucinka

Tak aspoň něco ti po n ízůstalo. A že si teda umíš vybrat B-). Tak to vypadá, že mám jasno. Nebo nevíš ještě o ěčemstejně dobrém jko je senzycol akorát levnejším????? Cena mě teda moc nenadchla!!

31.7.2015Lucinka

Tak aspoň něco ti po n ízůstalo. A že si teda umíš vybrat B-). Tak to vypadá, že mám jasno. Nebo nevíš ještě o ěčemstejně dobrém jko je senzycol akorát levnejším????? Cena mě teda moc nenadchla!!

31.7.2015Sylvuš

Tak to vážně nevím, vím že od bolesti při měsíčkách se používá valetol. Ale jsou to léky, víš jak. Ten senzycol je přírodním prostředkem.

31.7.2015Sylvuš

A samozřejmě je taky důležitá životozpráva. Hodně zeleniny, ovoce, pravidelně doplňovat tekutiny a také jíst hodně vlákniny. Ale záleží no.

31.7.2015Lucinka

No já vím, ale víš jak. Jsem na vížkách asi si to budu muset muset ještě rozmyslet. Chjo....

31.7.2015Sylvuš

Tak já ti ho nenutím. Já jsem ti akorát zodpověděla tvoje dotazy a doporučila ti ho. Jen si to ale spočítej. Ptž když bereš 2 tabletky denně a jejich tam přes 200, to jsou skoro 3 měsíce. Přemýšlej and tím ;-)

4.8.2015Lucinka

Tak jsem na ten senzycol koukala trochu podrobněji i jsme se dívala na ten obsah balení na maxivitalisu. Propočítala jsem to a nevyjde to tak draze, problém je v tom, že je to najednou, mno....

4.8.2015Lucinka

Navíc je super, že je teda bez předpisu. Protože ten valetol si jen tak asi někde nekoupím, že....

11.8.2015Sylvuš

Noo tak valetol bez předpisu asi těžko....Nevím, má to samé výhody, až na tu cenu teda, to je takové jediné dost vysoké negativum. Záleží mno.

14.8.2015Lucinka

JAko sice je to vysoká cena, ale co... asi to za ty prachy stojí, když je to tak dobrý. A než každý měsíc trpět, tak to se radši občas plácnu přes kapsu.

19.8.2015Sylvuš

Tak mi rozhodně, já nemám o čem přemýšlet. Já ty prachy obětuju a ráda.

19.8.2015Sylvuš

A když k tomu přičteš ještě všechny další účinky, které senzycol má, tak je to jako očistec pro tělo.

25.8.2015Lucinka

Tak určitě, působí jako detoxikace a navíc se tvému tělu zase vrátí přirozená vitalita.Jsem zvědavá, jak bude Senzycol působit na tebe.

26.8.2015Sylvuš

JAk to myslíš, jak na mě bude působit:

4.9.2015Lucinka

Nooo, tak jak to myslím...nefungují všechny přípravky stejně na všechny lidi. Musíš vyzkoušet a uvidíš. Kladnou reakci tvého těla ti nikdo nezaručí.

10.9.2015Sylvuš

Tak to teda pěkně děkuju. Vyhozených tisíc korun, chjo!!

22.9.2015Lucinka

Já neříkám, že to nezabere, ale chci tě připravit i na špatnou variantu, ptž stát se může... Každý jsme prostě jiní.

24.9.2015Zdenička

Holky, nechci vám do toho nějak vstupovat, ale co tady pořád řešíte?

8.10.2015Monča

Na mě senzycol působí velmi blahodárně :-))) docela jsem měla oslabenou imunitu a každou chvíli jsem byla nemocná a doktorka to neřešila že..jen mi nasadila ATB a čau..tak jsem hledala na netu sama a narazila na tohle..už to beru nějakou dobu a už 3 měsíce žádná nemoc..heč heč :)

21.10.2015Lenny

Monča: ahojky a jak dlouho si ten senzycol užívala než jsi poznala zlepšení? už jsem o něm taky něco četla :-)

21.10.2015Majdaa

Holky máte pravdu, senzycol je skvělý, menstruační bolesti jsou s ním minulostí! JO a JO a JO! Jsem fakt neskutečně happy, protože jsem první den menzesu neskutečně trpěla...antina nezabrala, ani žádné přípravky, až teď senzycol

22.10.2015SmoulinkaPupinka

Holky senzycol? ale to je trošku drahé na to aby mě přestalo bolet břicho ne?

22.10.2015Majdaa

No za prvé to není jen proti menstruačním bolestem, podporuje imunitu a celkově snižřuje různné bolesti, však si o tom přípravku počti ;)

22.10.2015SmoulinkaPupinka

Aha, tak sorry no, to jsem nevěděla..já myslela že odbourává jen ty menstruační bolesti :)

22.10.2015Majdaa

Však v pohodě, jen fakt nemám ráda, když někdo o něčem neví a hned se k tomu negativně vyjadřuje. A jinak, já měla tak neskutečné bolesti, že i kdyby to bylo jen proti nim, tak si to snad koupím i tak :D

22.10.2015SmoulinkaPupinka

A myslíte že senzycol zabere i na porodní bolesti? Segru čeká první porod, tak že bych ji hned doporučila :D chudák :)

22.10.2015Majdaa

To opravdu netuším, takové věci neřeším...než budu rodit, tak už snad vymyslí něco aby vše bylo bez bolesti :D

22.10.2015SmoulinkaPupinka

Aha..nevadí, ale jako mám to stejně :D ale segra chudák, už to má za chvíli a celkem se bojí. no uvidím..počtu si o tom přípravku něco vice

27.10.2015Janička

HAHA, obávám se, že na porodní bolesti to nezabírá.... Ale bylo by to vážně super.

9.11.2015Monča

To Lenny: Jéjej, tak nemám to přesně spočítané, ale vím, že fakt ty tři měsíce už prostě nestonám. Ani sebenší rýmečka se o ě nepokusila, což považuji skutečně za velký úspěch.

11.11.2015Kubá

Mončo, to ani u mě a nic neberu :-) jen se cítím pořád unaveně :(

12.11.2015Rozina

Kubo, častá únava je taky příčina různých onemocnění..takže zkuste senzycol a uvidíte sám :)

19.11.2015Lída

Rozino: myslím, že by mě nejdříve zkusit lékařské vyšetření než senzycol...ikdyž je fakt, že s ním nemá co zkazit :-)

23.11.2015Helen T.

Na menstruační bolesti Senzycol? :-O

23.11.2015Rozina

No představte si :-) Má mnoho pozitivních účínků a odbourání menstruační bolesti je jednou z mnoha :-)

16.12.2015Radkaaa

No tak na imunitu mi Senzycol zabírá, ale na bolesti od menzesu vůbec :( :( je to hrůza....mě na to nic nepomáhá a trpím jak to prase :!(

16.12.2015Lucka

No jo..tak co se dá dělat...a berete i antikoncepci? Ta od bolesti taky pomáhá..já od té doby co ji beru, tak po bolesti ani zmíňka :-)

16.12.2015Radkaaa

Jooo beruu...a tež nepomáhá..jsem beznadějný případ :(

16.12.2015Lucka

Hm..tak to pak nevím..u mě to zabralo :-) tak alespoň, že máte neprůstřelnou imunitu díky Senzycolu :D

16.12.2015Lucka

Ale nebojte, to zvládnete, nejste první ani poslední, která se bojí :-)a zeptejte se svého lékaře co na to doporučuje, třeba vám něco poradí :)

22.4.2017Klárka

Mmenstruační bolesti jsem z počátku vůbec neměla. Myslela jsem, že holky přehánějí, když se při každé menstruaci kroutily bolestmi. Asi přede dvěma lety jsem začala mít problémy také. Stále se to stupňovalo, až jsem si nakonec musela vždy v práci brát 1 den volno. Vyzkoušela jsem všechno možné, analgetika, přírodní doplňky, čínskou medicínu i různé čaje. Teď chodím k jiné gynekoložce a ta mi diagnostikovala endometriózu. Bolesti z této příčiny mohou být vázány na menstruační cyklus a je třeba to léčit.

23.4.2017Blanka

Dobrý den paní Klárko, váš příspěvek mne zaujal. Jsem jedna z těch, co se při menstruaci kroutí bolestí. Mohu sama zjistit, zda se u mne nejedná také o vámi zmiňovanou endometriózu? Vím, že moje maminka mívala také velmi bolestivé menstruace a myslela jsem, že je to normální.

24.4.2017Klárka

Dobrý den, paní Blanko. Endometriózu mívají některé ženy, které mají bolestivou menstruaci, v krátkých intervalech, velmi silnou a často i déle trající. Diagnózu a doporučenou léčbu určí však jen gynekolog.

27.4.2017Evča

Já byla s endometriózou na operaci. Velmi se mi ulevilo, nemám tak silnou menstruaci jako dřív a hlavně nemám při menzes bolesti.

22.7.2017Linda Večeřová

Dobrý den, co se týče MS bolestí, tak já s nimi nijak nebojuji, proste jsou a nic s nimi neudělám...vezmu si prášek od bolesti a funguju dál...

9.8.2017Viktorie

Dobrý den, já s MS bojuji tak, že si dám brufen (ten bez barviv, tento https://www.zbozi.cz/vyrobek/brufen-400-30-tbl/) Je perfektní v tom, že zabere do chvilku a hlavně účinkuje dlouho.

23.8.2017Barbora

Určitě brufen a teplý obklad na břicho nebo vana... Za chvli je po bolesti...

23.9.2017Lucie

Mne při menstruaci nebolí břicho, ale dole v zádech. Je to velmi nepříjemné, pomáhá mi teplo. Omotám si kolem pasu teplou šálu a prohřívám občas fénem. V ideálním případě si lehnu do postele, ale to vždy nejde. Prášky na bolest beru velmi nerada, ale pokud jsem v práci, jiná možnost není.

23.9.2017Máša

Já to mám Lucko podobné, při menstruaci mne vždy hrozně bolí v zádech. Koupila jsem si a používím při těchto bolestech infralampu. Je to super, prohřeje do hloubky a nezabere to moc času.

24.9.2017Markéta

Ahoj Mášo, zaujal mne tvůj příspěvek. Co to je za lampu, kde se dá koupit a jak dlouho se mohou záda nahřívat. Při menstruaci mám vždy bolest v zádech a léky brát nechci. Děkuji za odpověď, Markéta.

24.9.2017Máša

Já používám infralampu 150 W Infraphil. Koupila jsem ji na internetu, v elektu ji neměli. Bolavá záda (nejen při menstruaci) nahřívám cca 10 - 15 min. Je to super, bolest vetšinou ustoupí během chvíle. Nahřívání se může libovolně opakovat, vzdálenost tepelného zdroje jak komu vyhovuje. Stála cca 750,- Kč.

27.9.2017Jarka

No, já bych si takhle asi prášek na netu nekoupila, teda... Podle je pořád nejlepší stará dobrá klasika - brufen :)

16.10.2017Venda

Taky bych nekoupila léky na netu...Nebo spíš ne ty, co neznám. Jo, Brufen je dobrej, to je osvědčená klasika :)

26.11.2017Verča

Může bolest způsobovat i nedostatečná hygiena? poslední dobou jsem to zanedbávala

18.8.2018Anička

Ahoj holky slečny ženy ja teda nejsem úplně nejzkušenější jelikož jsem mensky dostala teprve dnes a je mi 13. Mela jsem bolesti jak čuníka ale nasypala jsem do ponožky ryzí ůa nahřála a bylo po bolesti

30.5.2021Kimbume

<a href=https://priligyset.com/>buy viagra dapoxetine online

28.6.2021Kimbume

<a href=http://vsamoxilv.com>

17.7.2021Kimbume

<a href=http://vsnolvadexv.com/>nolvadex for sale usa</a>

4.8.2021Kimbume

<a href=http://cialiswwshop.com/>cialis generic buy</a>

24.8.2021Kimbume

<a href=https://cialiswwshop.com/>order cialis online</a>

31.8.2021Majolenka

Ahoooj, mě s MS hodně pomohla tato houba https://www.houbicky.eu/housenice-cinska-cordyceps-sinensis-120-kapsli/. Pomohla mi cyklus ustálit. Jsem spokojená. Konečně.

16.9.2021Appia

Ty houbicky.eu jsou super shop. Mají přírodní produkty. To mi vyhovuje. Já jsem na přírodní produkty zatížená :) Na MS beru reishi a ta mi pomohla.

17.10.2021Diana

Já jsem docela dlouho hledala něco, co bude na podporu funkce jater. Ale právě přírodního. No a narazila jsem na tento produkt https://www.houbicky.eu/outkovka-pestra-coriolus-versicolor-120-kapsli/. A musím říct, že mi fakt pomáhá a vyhovuje.

24.11.2021Vivi

Jak se ta outkovka užívá? A kdy jsi začala užívat?

29.11.2021vikipiki

Mě třeba léky nezabírají vůbec ale když jsem vyměnila vložky a tampony za menstruační kalhotky tak to mi pomohlo asi nejvíce.

13.12.2021Jaranožka

Taky mě velice láká vyzkoušet ty menstruační kalhotky, odkud máte? A jsou opravdu spolehlivé?

21.12.2021Thesaa

Ahojky :) Maluna je super shop. Já je od nich mám a spokojenost maximální :) Fakt je můžu doporučit. Komfort a diskrétnost :) A to u mě vítězí :)

3.1.2022Lailinka

Ahoj, je tu prosím někdo, kdo má zkušenosti s MS kalíškem? Jak ten se vám osvědčil?

6.1.2022Adéla1995

Já používám kalíšek a nebo menstruační kalhotky, ty jsou mi pohodlnější. Kalíšek je super na sport, ale používám ho chvilku tak si ještě nejsem úplně jistá.

10.1.2022Zuzana

Ráda bych se podělila o zkušenost při bolesti zad resp. v oblasti ledvin při menstruaci. Mám zrovna menstruaci druhý den a začala mě bolet levá strana ledviny, což mívám při každé menstruaci. Jelikož jsem byla v práci u počítače, napadlo mě, že bych té straně mohla ulevit a podložila jsem si nohu o odpadkový proutěný koš a zkusila se trochu předklonit. cca půl hoďka možná víc nevím bolest ustoupila. Samozřejmě dodržuju pitný režim, neříkám vypít celé akvárium, ale určitě pít. Budu ráda, pokud to některým ženám dívkám zabere, mě teda rozhodně. Kdyžtak napište, protože jsem zvědavá :)))

30.1.2022Ella

Ahoj, jak se prosím ten kalíšek používá?

4.2.2022Adéla1995

Mrkni na web www.maluna.cz , dozvíš se tam vše co potřebuješ.

26.2.2022Marcela

Jojo, ten web je super. Já tam chodím moc ráda, ráda čtu jejich blog, jsou tam fakt užitečné info.

3.4.2022Ella

Jojo, ten maluna blog je super. Taky tam chodím ráda :) Líbí se mi to psaní a ty rady a postřehy.

25.4.2022Daniela

Co jsem nasadila cbd olej, tak tady ty problémy jako pms naprosto vyšuměly, a to mi stačila tady ta 15% koncentrace https://www.biohackplanet.cz/cbd-pharma-konopny-olej-15-10-ml/

25.4.2022Karolka

Ano, to mohu potvrdit. Ten maluna shop má super blog, moc ráda ho čtu. Jsou tam zajímavé informace moc hezky popsané :)

1.5.2022Veronika

Mě moc pomáhá při ms bolestech cbd tinktura.Mám ji z canamana a co užívám tak o bolestech skoro vůbec nevím

18.5.2022Gábina

Veroniko to jste objednávala v tom canamana nebo jde někde koupit osobně? Něco na ms bolesti bych potřebovala jako sůl

21.5.2022Veronika

Objednávala jsem https://www.canamana.com/ mrkněte mají toho víc, já jsem z těch produktů nadšená

23.5.2022Karlusa

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat na MS kalhotky. Co jsem se dívala, tak oni většinou nabízí černé, bílé, tělové. Ale má třeba nějaký shop nějaké crazy barevné kombinace? :)

27.6.2022Vanyska

Jojo, to je pravda, ale když mrkneš sem https://www.modibodi.cz/novinky/, tak oni mají teď barevné limitky :) Už od nich pár kousků mám a jsem nadšená :) Fakt krásně sedí, dobře se nosí a barevné mě baví :)

24.7.2022Tamara

Já jsem se od nich dívala na ty rozepínací kalhotky https://www.modibodi.cz/rozepinaci/. Ty mě hodně zaujaly, myslím, že budou hodně pohodlný, hlavně na rychlý převlékaní. Máte s nimi některá zkušenost?

30.8.2022Berenika

Ty jsou super. Taky jsem si je koupila. Já hodně sleduju ty novinky, co má modibodi, protože od nich kupuju MS kalhotky a jsem s nimi spokojená moc.Vložit příspěvek