Diskuze: Stres

22.10.2014Simona

Dobré odpoledne, nedávno jsem viděla na youtube přednášku k tématu stres. Bylo to zajímavé, šlo o přednášku v duchu východní medicíny, ale zajímalo by mě, jak předcházet stresu nějak jednodušeji a v rámci každodennosti. Máte nějaké zkušennosti nebo recept jak na stres?

23.10.2014Jíťa

Ahoj, jak na stres se řeší poměrně hodně, ale asi nikdo moc neví jak na věc. Bude to znít blbě, ale nejlepší je se prostě nestresovat, říkat si, že to za to nestojí a být v klidu ikdyž stojíte v zácpě a někdo na vás troubí, vždyť je to jedno :)

29.10.2014Luna

Jo je fakt, že nejlepší možný recept je být prostě v klidu, ale upřímně to ne vždycky jde. Stres je byť v mikroměřítku, přítomen neustále, když dobíháte metro, když se mačkáte v tramvaji nebo když nestíháte do práce nebo na schůzku a přesně tohle je to stresové měřítko, které ničí zdraví člověka. Ten nepřetržitý stres je horší než nárazový... Myslím, že je celkem fajn obrnit se a snažit se nedělat si z věcí hlavu nebo se o to alespoň pokusit.

6.11.2014Katka

Mě nejvíc stresují lidi kolem mě, normálně bych byla jinak v pohodě, ale kolem mě má furt někdo nějaký problém a chtěj po mě, abych to řešila, což mě teda moc nebaví. Stres pro mě býval cizí slovo, ale od té doby co jsem vyrostla z puberty je to čím dál tím horší, takovéty dospělé problémy mi nějak leží v žaludku. Co děláte teda vy? Kromě takových těch řečí, jako že se musí člověk hodit do klidu, to je celkem rada na nic! Díky

12.11.2014slunečnice

Ahoj, já jsem teď začala zkoumat východní filosofii a medicínu. Viděla jsem na youtube přednášku, kde stres řešili meditacemi a zdálo se mi to docela zajímavé. Také jsem četla že jóga je na stres jako dělaná. Tak přemýšlím i o ní. Je to pohyb a zároveň meditace, tak proč to nezkusit :-))

17.12.2014Lilien

S tou meditací souhlasim, taky jsem slyšela, že je to supr věc na stres :) Nevím tedy jak přesně se meditace provádí, ale taky mě to zajímá, máte někdo zkušenosti?

15.1.2015majký

Já jsem něco podobného zkoušela a je teda fakt, že stres se začal vytrácet. Poprvé jsem meditaci zažila na józe, ta se prováděla v leže a skoro jsem u ní usnula. Pak jsem si o tom něco načetla a zjistila jsem, že nejúčinější je vzpřímeně sedět a nejlépe v tureckém sedu. Nejdůležitější ale dýchání. Mělo by být pravidelné a hluboké a co je nejpřednější, měli byste se na něj plně soustředit. To znamená, že účelem meditace je vlastně vyčistit hlavu a zapomenout na chvíli na trable všedního dne a tedy i na stres. Záměrně byste se měli snažit myslet jen na to, že jste, že zrovna sedíte a kde zrovna sedíte, jak se vám dýchá a co cítíte. Takováhle meditace se dá provádět skoro všude, třeba i v práci (když si dáte na tři minuty pauzu) nebo v MHD :) opravdu je to účinné a na stres to funguje báječně :)

3.12.2015Vladimír

Stres je možné zmírnit jen doplněním výživy. Skutečnou příčinou snížené odolnosti proti stresu je nedostatek určitých minerálů v těle, bez nichž naše nadledvinky již nemohou správně fungovat, a naše odolnost na stres tak klesá ještě více. Tím se vytváří doslova začarovaný kruh. Používám přístroj, který změří jakých, pro zdraví důležitých minerálů a vitamínů, máte v těle nedostatek a poradím, jak si je doplnit tak, aby se odolnost proti stresu opět zvýšila. Kdo by měl zájem, může mne kontaktovat na čísle 608 155 338.

27.5.2017Luděk

Pročítám příspěvky štastlivců, kterým pomáhá od stresu a negativních myšlenek jóga, meditace, pozitivní myšlení, nebo doplnění minerlů a vitaminů. Stres může vznikat ze zcela jiných důvodů a pak tyto metody nefungují. Mohou chybět důležité látky, které potřebuje mozek ke správné funkci a pak je třeba navštívit lékaře. Ten na základě diagnózy určí, zda je třeba začít s léčbou, (dříve než dojde k případnému zhoršení psychického stavu) nebo doporučí jen výše zmiňované metody.

28.5.2017Oldřich U.

Dobrý den, ve stresu jsem v podstatě stále. V práci, doma, stresuje mne hluk a když je v noci velmi ticho, pronásledují mne negativní myšlenky.Jsem si vědom toho, že v podstatě nedokážu pozitivně myslet. Zaujal mne váš příspěvek, pane Luďku, rád bych se dověděl, jaké látky mohou mozku chybět, pokud nepracuje jak by měl. Ten stálý stres mne unavuje.

13.6.2017Luděk

Zdravím vás, pane Oldřichu. Přesnou odpověď vám nedám, nejsem psychiatr. Ale vyčepávající informace můžete nalézt na internetu. Příčinou stresu, negativních myšlenek a neschopnosti pozitivního myšlení může být nedostatek látek v mozku, jako je serotonin, melatonin, dopamin a pod. Vůbec to nesouvisí s nedostatkem vitaminů a minerálů! Určitě navštivte lékaře a nepodceňujte pemanentní stres, je to nebezpečné.

23.1.2018Jana

Ahoj já jsem občas také ve stresu,ale nic velkého a začala jsem brát Naturica chrom od rosenpharma.cz a cítím se v klidu :-) člověk se nesmí moc stresovat,škodí si tím.

14.10.2020Jardas

STRES, ten už jsem před léty odboural, nestresuji se v práci ani mezi lidmi, prostě si myslím své a říkám si práce nemá nožičky, ta neuteče a vše ke spokojenosti všech zvládám. Ale já mám jiný problém, když jsem sám(rozvedený), tak mi chybí ta žena a tu nějak na seznamkách se nedaří najít a z toho mám pak hlavně, večer nebo , když je špatné počasí atd. prostě depku a alkoholem to moc řešit nechci, i když to pomáhá. Co s tím?

11.12.2020Theorie

Cheap Isotretinoin Next Day Cheelpkeve <a href=https://xbuycheapcialiss.com/>cialis 20mg price</a> galritle Doxycycline For Dogs Pet Meds

4.5.2021Theorie

<a href=http://vskamagrav.com/>come aquistare kamagra post.pay

24.4.2022Dominika

Ahoj mě pomohla se stresem bikram yoga. Krásně se mi díky ní srovnala psychika. Jediný co mě do nedávna ještě stresovalo byly propocená kola na oblečení a fakt že to bylo dost cítit..ale to jsem taky vyřešila oblečením odtud https://dragonflybrand.com/ Vše co mám odtud je z elastanu s lycrou, nenasakuje potem a nesmrdí takže paráda. Bikram yogu můžu za sebe vřele doporučit, ulevilo se mi díky ní po více stránkách ne jen psychicky

9.8.2022Amila

jak se mám prosím vypořádat se stresem? díky stresu mě trápí častá únava a mám problémy se spaním. to mi dělá asi největši problém. díky tomu jsem pak přes den unavena a zase se to opakuje cele znovu. děje se toho ted opravdu hodne a stresu se asi jen tak ze dne na den nezbavim :/ poradite mi někdo prosím?Reagovat