Diskuze: Rázová vlna

29.3.2014Pacient

Dobrý den, mám dlouhodobé problémy s tenisovým loktem - i když jsem tenis v životě nehrál... Doktor mi řekl, že je na to nejlepší rázová vlna. Kamarádka (fyzioterapeutka) mi zase tvrdí, že s tím musím cvičit a že mi ta rázová vlna ten loket poškodí. Cvičit jsem zkoušel, ale moc mi to nepomáhá. Nejvíc mi pomůže když s tím nic nedělám, ale to si jako automechanik moc dovolit nemůžu:-)... Může mi ta rázová vlna nějak ublížit? Předem děkuji za případné odpovědi!

31.3.2014Dušan

Rázová vlna ničí receptory bolesti, proto ulevuje od bolesti. Nicméně nemít zpětnou vazbu o tom, že je něco v nepořádku není dobré. Rázovka je vhodná na několik diagnóz, ale rozhodně není vhodná k indikaci na všechny problémy. Na vašem místě bych poslechl kamarádku a zkusil to nejprve s tím cvičením.

3.4.2014Aneta

Dobrý den, já měla problém s loktem, ortoped mi řekl, že rázová vlna je pro mě ideální a napsal mi ji. Když jsem na ni pak chodila žádné zlepšení jsem nezaregistrovala a dokonce mám pocit, že mě loket bolí ještě víc, nevím jestli je to pouze placebo, ale myslím, že rázová vlna je k ničemu...

5.4.2014Dušan

Rázová vlna rozhodně není k ničemu, jen není vhodná na všechny diagnózy, jak jsem zde již psal...

17.4.2014Aneta

Tím pádem by to znamenalo, že na vině není rázová vlna, ale můj ortoped? Naordinoval mi špatnou terapii? Mám tedy ortopeda změnit?

24.4.2014Lily

Těžko budeme z diskuze posuzovat se stoprocentní jistotou, jestli byla rázová vlna, kterou vám ortoped předepsal, špatně naordinovaná. Taková možnost tu určitě je, ještě se může stát, že člověk který obsluhuje rázovou vlnu, není kvalifikovaný a dělá to špatně, ale to jsou jen domněnky. Z mého pohledu, je vždy dobré, vyslechnout si druhý názor, takže bych klidně šla za jiným ortopedem a třeba vám rázová vlna tentokrát pomůže (pokud jí doporučí).

14.5.2014Sandra

Rozhodně souhlasím s Lily, bylo by dobré vyslechnout si názor jiného lékaře. Rázová vlna je dobrá věc, asi jen záleží na provedení. Určitě bych jí kvůli jedné zkušenosti nezavrhovala.

26.5.2014Jiří

Z mého pohledu je rázová vlna docela dobrá věc. Měl jsem potíže s loktem a tato procedura mi výrazně pomohla. Přikláním se k názoru Lily, rozhodně bych na rázovou vlnu nezanevřel.

29.5.2014Lůca

Dobrý den, mě teď ortoped předepsal rázovou vlnu a já vlastně ani nevím co to je. Můžete mi někdo poradit? O co vlastně u té rázové vlny jde? Na jakém principu rázová vlna funguje?

5.6.2014Dušan

Záleží na tom jestli se jedná o radiální nebo fokusovanou rázovou vlnu... Více viz. můj příspěvek výše.

20.6.2014cf

Docela by mě zajímalo jaký je mezi nimi rozdíl (rázová vs. fokusovaná rázová vlna)... Tedy kromě ceny - fokusovaná je dražšší a zřejmě tedy i lepší... Nebo jen bezpečnější? Díky za vysvětlení!

23.6.2014Dušan

Zjednodušeně řečeno - fokusovaná rázová vlna prostupuje dvakrát hlouběji, je tedy výrazně efektivnější než radiální rázovka a tedy i dražší.

10.7.2014XXXX

Tím pádem vůbec nechápu proč radiální rázová vlna vůbec existuje nebo proč se aplikuje, když je fokusová o tolik efektivnější. Nedává mi to smysl, jenom proto, že je levnější, to snad ne!

11.7.2014Toník

Je to jenom otázka vývoje technologií. Doktor přece nevyhodí radální rázovku, když přijde na trh fokusovaná, stejně tak jako člověk nenechá sešrotovat auto, když se objeví nový model:-)...

14.7.2014Ingrid

to je pravda, ale nechápu proč by měl mít doktor v ordinaci obě varianty (jakože jsem se s tím setkala). Pro mě nepochopitelná záležitost. Jinak rázová vlna je dost indivinduální a pro mě třeba vůbec není, nepomohla mi a určitě mi ani nepomůže...

17.7.2014Luky

Řekl bych, že je to hodně věc názoru. Podle mě, je rázová vlna účinné a užitečné zařízení, které opravdu může úspěšně léčit. Také je to o přístupu, když máte k něčemu odpor nebo tomu nevěříte, asi těžko to stoprocentně zafunguje.

23.7.2014Pavel

Já jsem měl před několika lety problémy na patě.při větší námaze na nohu,jsem měl bolesti.Před rokem jsem to začal řešit na ortopedii a diagnoza zněla bursitida pod achilovkou.A hned operace.V nemocnici mi doporučili rázovou vlnu.Takže jsem si zaplatil sedm sezení a rok mám pokoj.Za ty prachy to stálo.

5.8.2014Xena

Tak to je super že to pomohlo. Mě ta rázová vlna úplně nesedí, máma na ní byla kvůli loktu a tvrdila, že se jí bolest po aplikaci rázové vlny přesunula na jinou část ruky...

18.4.2015homolkova dagmar

Byla jsem na rázové vlně poprvé a hrozně mě to bolelo.Je to normální?

20.4.2015Kamila44

Myslím, že by to bolet nemělo, ale moje maminka byla asi před třemi lety a rázová vlna ji také moc nepomohla, naopak se jí bolest přemístlia z předloktí na rameno. Dlouho to rozhýbávala a pak tomu dala šanci ještě jednou a bolelo to znovu. Myslím, že to asi hodně záleží na tom jestli je ta rázová vlna dobře spravována. Určitě existují tací, co s ní neumí zacházet...ale nevim. Možná že byste si to měla ověřit u jiného lékaře.

17.5.2016Jaroslav Beer

Zdravím, byl jsem na RV na achilovku a slečna co to obsluhuje mi vyrobila modřinu na vnější části paty. Samozřejmě to při aplikaci hodně bolelo. Ptal jsem se a prý je to normální, ale myslím, že zajíždí na místo kde je jenom kost a ne úpon achilovky. Rád bych se zeptal, jestli to má tak bolet? V místě měké tkáně to nebolí, jen když zajede na kost paty. Děkuji

23.5.2016Jitka Kobrová

Dobrý den, Jaroslave. Rázová vlna (RV) je velice kontroverzni procedura. Já bych ji pri techto obtizich urcite nedoporucovala... Nicmene shoda mezi lekari ani mezi fyzioterapeuty v tomto neni. Bolestive to byt muze, ale jak pisete - do oblasti kostennych tkani by RV prijit nemela! Po apliakci byste mel pak byt 3-5 dni v klidu. Hezky den! Jitka Kobrová

25.5.2016Jana

Dobrý den, přes 3/4 mám problém s pravým ramenen.stak se mi úraz při gymnastice.syndrom rotátorové manžety a zúžený prostor mezi kostí a kloubem, hraju závodně tenis(do té doby, než se mi to stalo, a chodím na sportovní školu. Ortoped mi doporučil si vybrat mezi rázovou vlnou a operací... Co je vhodnější?

3.6.2016Marcela Marková

Dobrý den Jano, samozřejmě je vhodnější nejprve zvolit konzervativní přístup. Pokud však máte výrůstek na akromionu, který vám neustále rotátorovou manžetu traumatizuje, operaci se nevyhnete. Jinak raději než rázovou vlnu doporučuji vysokovýkonový laser, fyzioterapii, cvičení, kineziotaping. Přeji pěkný den. Marcela Marková

25.7.2016Rázová vlna

Dobrý den, chtěl bych slyšet názor ideálně nezaujatý - jaká rázová vlna (výrobce) je nejlepší a na koho se mám obrátit. Děkuji! Martin, fyzioterapeut

25.7.2016Jitka Kobrová

Dobrý den, Martine. Záleží, jaká máte kritéria a kolik peněz jste ochoten do nákupu přístroje investovat. Nejlepší způsob je si nechat zpracovat nabídky od různých firem (BTL, Madison atd). Přístroj Vám zdarma nacení, předvedou atd.

27.7.2016Rázová vlna

Děkuji Vám Jitko! Napíšu jim poptávku, ať se předvedou:-)... Martin

12.8.2016Táňa

Chodím teď na rázovku s ostruhama,na levou nohu jsem byla 6x a nyní pravá,asi 4x,,,bolesti částečně ustupují,né úplně,ale dá se fungovat,takže rázovku doporučuji

12.8.2016Alena

Mně rázová vlna na bolesti paty moc nepomohla, byla jsem tam také 6x. Pak jsem chodila na laser, nejdřív se mi to zhoršilo, ale pak to bylo lepší, nakonec jsem byla 3x u fyzioterapeutky(zlatý ručičky). První návštěva nic moc, masírovala mi chodidlo. Hodně to bolelo. Doporučila vložky do bot a vyhubovala jak chodím a opravila moje chyby, doporučila cviky na protahování zkrácených šlach. Dávám si pozor jak chodím, cvičím a pata nebolí!

7.2.2017Zuzana

Dobrý den,mám ostruhu na pravé noze,je dosti bolestivá. Před rokem a půl jsem lítala po doktorech co s tím?Ortoped mě poslal na ozařování,to pomohlo jen na chvíly.Bylo mi řečeno, že operace nepřipadá v úvahu.Nikdo z doktorů se ani slůvkem nezmínil o nějaké vlně.Nevim kam s tím jít...pokud bych šla na některou z vln,je to bolestivá procedura?Děkuji

9.2.2017Katka

Ahoj Zuzko, já s bolavou patou vytrpěla své. Několikrát jsem byla i na ošetření rázovou vlnou. Nebolelo to, ale efekt skoro žádný. Někdo říká, že aplikace rázovou vlnou bolestivá je, asi záleží na intenzitě a také jak to kdo umí aplikovat. Souhlasím s paní Alenou (příspěvek ze dne 12. 8. 2017), zvolila jsem podobný postup a doporučuji vám totéž.

10.2.2017Marcela Marková, DiS, rehabilitace Rehasport

Dobrý den Zuzko, ozařování zastaví pouze růst osteofytu - patní ostruhy. Jak jsem již dříve psala, vhodnější je aplikace vysokovýkonového laseru, cvičení, fyzioterapie a kineziotaping. Zároveň se mohou pro snížení tlaku patní kosti doporučit již zmíněné gelové podpatěnky, nebo ortopedické vložky vyrobené dle otisku nohy. M.

3.5.2017Vendula

Dobrý den, prosím Vás o informaci, manžel má příznaky syndromu bolavého ramene (cca 2 roky). Byl u dvou ortopedů a v podstatě mu řekli to samé: kloub máte v pořádku, rameno je "opotřebované" (manželovi je 43 let), problém je ve šlachách a vazech. Nedá se s tím nic dělat. Rehabilitace (UZV) manželovi pomohli na chvilku, injekce do pravého ramene také. Asi zázrakem ho přestalo bolet levé rameno, ale pravé začalo bolet i v klidové poloze. O rázové vlně jsem se dočetla až na internetu, žádný z ortopedů mu tuto možnost léčby nenabídl. Prosím o informaci, zda máte někdo zkušenosti s léčbou RV právě u ramene. Děkuji.

29.1.2018igor Kvietok

Dobrý den, s ostruhou patní kosti jsem si už vytrpěl své,když jsem je měl na obou patách před 17 lety,injekce ,,ultrazvuk ,magnety,nic nepomohlo ,až druhé ozařování zabralo. Nyní po 17 letech se mi to vrátilo na patu levou , mám to už půl roku ,jsou to nesnesitelné bolesti,laser vůbec nezabral ,noha mi i otéká, jsem objednaný na rázovou vlnu,jsem na to zvědav,jak to dopadne. Igor.

23.5.2018juraj

Dobry den PO RTG a MR mi bolo zistene ze mam na upone achylovej slachy s kostou paty kalcifikaty.Je to v podstate spoj oboch casti kost - slacha. Bolo mi odporucane riesit to iba fokusovymi razovymi vlnami pristroj Evo Tron. Mate prosim nejake kusenosti ci nejaku inu radu a moznost liecby ci napravy?? Je jedno aky pristroj ma fokusove vlny a je rozdil iba vo vyrobcovi? dakujem za odpoved

29.5.2018Mgr. Jitka Kobrová, Rehabilitace Rehasport

Dobrý den, Juraji. Jak je možné se v této sekci diskuze dočíst výše- rázová vlna je celkem kontroverzní způsob terapie. Osobně doporučuji spíše vysokovýkonnový laser, který není invazivní jako RV a podporuje hojení tkáně.

24.6.2018Šárka

Dobrý den , mám jen dotaz jsem po třech operacich kolene, poslední je rok plastika LCA, ortoped sliboval jak koleno bude dobré a stabilní , použitelné v běžném životě, ale přes půl roku mám bolesti a ty se stupnují, navštěvi u ortopeda/operatéra jsou porád dokola prášky, vždy jiné, opichy, a další návštěva, žádný rentgen nebo něco, prostě jako by to bylo běžné, nevím co s tím. Návštěva v motole nedopadla , nepřijali mě ani na konsultaci , že mám svého ortopeda tak at to řeším s ním,. Nemáte někdo něco co by mi pomohlo? třeba i cvičení ?

2.7.2018Mgr. Jitka Kobrová, Rehabilitace Rehasport

Dobrý den, Šárko. Vy jste po plastice LCA nenastoupila na rehabilitaci? resp. doktor Vám ji nepředepsal? Pokud jste z Prahy či okolí, zkuste se na mě obrátit zde: http://rehabilitace.rehasport.cz/praha/ POkud je koleno nestabilní, ale z hlediska operatéra operace proběhla dobře, tak máte zřejmě oslabené kolem kloubní svaly a zhoršenou neuromuskulární kontrolu nad tímto kloubem a to se projevuje nestabilitou. Musíte opět aktivovat dynamické stabilizátory kolennho kloubu = svaly.

20.2.2019Andrea

Zdravím, taky se už trápím rok a půl s patní ostruhy. Vyzkoušela jsem hodně, první léčbou injekce, pak magnet, leader, také Hekla Lava. Nic bolí pořád. Ted mam za sebou druhou RV. Dá se to vydržet, ale zatím žádný ústup bolesti!? Mám napsáno 5x mám vybrat opravdu všechny?

21.2.2019Mgr. Jitka Kobrová, Cert. MDT

Dobrý den, Andreo. Jak jste se určitě dočetla v příspěvcích výše, RV je cesta ke které se nemusí klonit každý lékař a fyzioterapeut. Nepodporuje fyziologický proces hojení a spíš jde o přehlušení bolesti zničením receptorů bolesti, vynucením nového hojení měkkych tkání, což je doprovázeno samosebou jizvením. Navíc vždy by mělo jít o doplňkovou metodu k celkové fyziotereapii - aktivace svalů plosky, které předchází jejich uvolnění, centrace dolních končetin (eventuelně úprava celé postury), výroba individuálních vložek, tejpování a z fyzikálních procedur vysokovýkonový laser (HIL) lépe než RV. HIL nejen, že snižuje bolest, ale má výrazný biostimulační efekt a tkáně narozdíl od RV neničí. Pacienti se často mylně domnívají, že RV patní ostruhu mechanicky rozbije a budou mít pokoj. Bohužel, toto je mylná domněnka. Patní ostruha se dá odstrnait jen chirurgicky. Pokud jste z Prahy a okolí a měla byste zájem o komplexní řešení Vašich potíží, můžete se na nás obrátit zde: http://rehabilitace.rehasport.cz/praha/

24.2.2019Andrea

Zdravím, paní Mgr. Jitko. Tak na třetí rázové vlně v Třinci byla jiná rehabilitační sestra. Která mi podala už větší informace. I to, že to skutečně nerozbíje. Intenzitu RV přidává dle snášenlivosti bolesti pacienta. Mám zatím střed 3bary. Což po 3x bych už měla mít více. Zřejmě mám zánět víc rozsáhly. Anemám myslet negativně jinak mi to nepomůže

28.2.2019Mgr. Jitka Kobrová, Cert. MDT

Dobrý den, Andreo. Jo, jo, komunikace a poskytování informací. To je základ veškeré terapie, bohužel však často podceňovaný a opomíjený. Je dobře, že se Vám někdo víc pověnoval a rozebral s Vámi možnosti a efekt RV. Držím palce, ať jste brzy bez obtíží. S pozdravem, J. Kobrová

25.3.2019Petra

Dobrý den. Podstoupila jsem operaci obou menisků pravého kolene a přetrženého vazu. Chodím na rehabilitace, nicméně mě dosti začalo bolet koleno levé. Lékař kývne hlavou a prej zhubněte. To má jistě pravdu, ale jak řešit situaci aktuálně. Mažu ho vším možným, beru condrosulf a na noc ibalgin. Mám podstoupit ještě plastiku vazu již operovaného kolene a tak jsem dosti nervozní, zda to koleno levé zvládně. Můžete mi, prosím poradit účinnou pomoc, např zda mají smysl injekce nebo rázová vlna? Děkuji

13.4.2019Andrea

Zdravim po 5,RV v březnu bolesti se zmirnily. Chuze zlepsila, ale nyni se bolest zase trochu zvetsuje. Ach jo

27.5.2019Ondra

Dobrý den, Byl jsem u ortopeda s bolestí ramene. Doporučil mi buď rehabilitace a nebo rázovou vlnu. Z časových důvodů jsem zvolil rázovou vlnu. Poprvé to hodně bolelo hlavně když zajela na kost. Slečna říkala, že by to mělo bolet. Tak dejme tomu si říkám. Před týdnem jsem byl po čtvrté a další den mi začaly brnět hlavně prsty na ruce a teď už je to i dlaň. Rameno se tochu zlepšilo, nebo se ta bolest spíše rozdělila mezi rameno a loket, který předtím nebolel a je to dost nepříjemné, navíc to brnění. K doktorovi jsem objednaný tak uvidím jak to dopadne, ale teď radši zkusím ty rahabilitace.

6.6.2019fyzioterapeut Tereza Hochmanová

Dobrý den, Ondro, RV by měla být opravdu jen doplňková metoda k fyzioterapii, u ramene je důležitá správná diagnostika, protože bolesti z ramene můžou vycházet i ze samotné krční páteře k čemuž by i brnění prstů vybízelo, tak uvidíte jak pochodíte na RHB. Pokud jste z Prahy a okolí a měl byste zájem o komplexní řešení Vašich potíží, můžete se na nás obrátit zde: http://rehabilitace.rehasport.cz/praha/

9.6.2019david

Není to zas podvod tolik lékaře zveda erkece pár centimetru za tolik ohodně peněz. Penirum dokáže zvednout 6 c,m tady 3 cm.

17.7.2019abebas

Pre po prvi vlne to nepomaha.proc prvni vlna za 15000 az treri prave pro sportovce. 15000 urogolove ze to jjede proc nezabira prvi vlna za1500 pro podvody. Jedna vlna za 15000.vimax 800 pro jedna zlepsi cirulaci

10.9.2019Laura

Dobrý den Studuji na taneční škole a asi 5 měsíců mě bolí achilovka. Byla jsem u třech doktoru a nic mi nezjistili jenom to že ji mám namoženou a že by to mělo přestat. Začala jsem na konci prázdnin chodit na rázové vlny a musím říct že po první léčbě se bolest zmírnila a mohu dopinat nárt. Protože ale studují na taneční škole kde cvicit musim tak se chci zeptat jestli je lepší tu nohu nechat v klid nebo s ni trochu cvičit? Ráno to tak neboli ale když začnu s ni cvičit tak to začne bolet. Jak to udělat aby ta léčba opravdu zabrala? Poradíte mi prosím? Předem děkuji

2.12.2020Matthewwat

<a href=https://mp3rus.xyz/>музыка mp3 хорошее качество</a>

24.2.2021Jirka

Dobrý den, mám problém s palcem levé ruky. Ortopéd mi doporučil RV. Zatím jsem absolvoval jednu a dost to bolelo. Stav kloubu je stejný, jen to teď víc bolí. Mám jít ještě na jednu RV, ale mám obavu, zda tam může dojít k většímu poškození. Je RV bezpečná metoda? Děkuji.

26.4.2021Ivana

pro Jirku (24.2.2021) Dobrý den Jirko, psal jste svůj dotaz v únoru, je skoro květen, pomohlo vám to léčení RV? Byla jsem s tak zvaným tenisovým loktem na 1. RV, ale zdá se mi to horší než předtím, tak bych ráda nějaké jiné zkušenosti s touto léčbou.

29.5.2021ScoppyMic

<a href=http://ponlinecialisk.com/>buying cheap cialis online

14.6.2021ScoppyMic

<a href=https://gcialisk.com>buying cialis online

29.6.2021ScoppyMic

<a href=https://vsprednisonev.com>sourceofprednisone

9.7.2021Josef

RV na levém trapézu mě pomohla už po druhém sezení a po šesti aplikacích bolest zcela ustoupila. Po roce mám stejný problém na pravém trapézu, ale tentokrát RV nezabrala. Může mi někdo poradit, jak může být častá léčba RV bez vedlejších účinků? Děkuji

16.7.2021ScoppyMic

<a href=http://vsaccutanev.com/>isotret</a>

4.8.2021ScoppyMic

<a href=http://cialiswwshop.com/>cialis 5mg best price</a>

4.8.2021Daniel

Dobrý den, mám impigement pravého ramene již od října 2020. Ortopedi mi doporučujici operaci, ale nechci se vzdát. Měl jsem výrazný a bolestivý výhřez plotenky podařilo se mi z toho dostat pomoci cvičení. Postoupil jsem před 3 dny 1. sezení na fokusovanou rázovou vlnu. Zatím nevidím moc změnu, spíše je to horší. Mgr. Kobrová zmiňuje, že doporučuje spíše vysokovýkonný lazer. Je nějaký v Moravskoslezském kraji? Děkuji

4.8.2021Jana

Zadala jsem do Google vysokovýkonový laser ostrava a hned první odkaz je na Fyzioterapie Ostrava s.r.o.

25.8.2021ScoppyMic

<a href=https://cialiswwshop.com/>cialis buy online</a>

13.10.2021Zdeňka

zajímalo by mě, da má někdo po absolvování RV problém s brněním pravé paže a zda to po nějakém čase přejde. Nejde o nějakou hroznou bolest, ale je to nepříjemné a hlavně jsem nikdy předtím nezažila

16.4.2022juldems

Muscle cardiac and renal cells exhibit hypertrophy when workload is increased. https://bestadalafil.com/ - Cialis estrogen Hormone produced by the ovaries promotes female secondary sex characteristics. Ovjkvc <a href="https://bestadalafil.com/">Cialis</a> Jqctpc In addition to identifying the molecule such spectra also yield information about the molecular structure. https://bestadalafil.com/ - soft tab cialis Pmmgak

5.6.2022Jirka

Můžete mi poradit zda fokusovaná rázová vlna je vhodná na bolest trojklaného nervu způsobenou úrazem,kdy nerv byl utlačován a po letech operativně uvolněn,bolest zůstala.Děkuji za odpověď.JirkaReagovat