Diskuze: nejlepší lék na křečové žíly

10.7.2016Jana

Dobrý den, Dokázal by mi někdo na tomto diskuzním fóru poradit jaký je nejlepší lék na krečové žíly? Mam skutečně velké bolesti a ty léky co mi předepsal doktor mi moc nepomáhají. Předem moc děkuji za všechny rady!

11.7.2016Patrik

Nejlepší lék na křečové žíly by vám měla doporučit vaše lékárnice. I když je fakt, že si dneska člověk nemůže být jistý jestli vám nedá něco s nejvyšší marží...

13.8.2016Dušan

Nevím jestli je na místě shánět nejlepší léky, když na křečové žíly může pomoct i změna v pohybové aktivity...

15.8.2016Andrea

V zaměstnání stojím. Večer jsem mívala hodně oteklé a bolavé nohy. Doktor mi předepisuje lék Detralex (začínají se mi dělat křečové žíly), užívám 2 tablety denně a musím každý den na svižnou 30ti minutovou procházku, k tomu ještě večer krátké cvičení na odvodnění nohou. No a rada nad zlato, kdykoli si mohu sednout a není to společensky nevhodné dávám nožky "nahoru". Nohy mi otékají méně, a hlavně bolí jen občas, když jsem v práci dlouho.

18.9.2016Míša

Ahoj Andreo, může mi ten lék Detralex předepsat i obvoďák, nebo musím někam na cévní či žilní. Křečové žíly zatím viditelné nemám, ale moje maminka i babička to měly hrozné. Mně ted začaly hodně otékat nohy a večer mne i bolí.

27.10.2016Andrea

Ahoj Míšo, který lékař vám může Detralex předepisovat nevím, já si nechávam napsat recept na Gynekologii, mohou ho napsat na 3 měsíce. Vyzvednu si to v lékárně Magistra, mám jejich kartičku a doplácím na měsíc cca 200,-Kč. V některých lékárnách se doplácí až 240,-Kč!

20.11.2016Míša

Děkuji vám Andreo, Detralex již užívám, a ještě mi doktorka doporučila super gel Biofreeze. Není to lék na přepis, dá se koupit bez problému v lékárně. Příjemně chladí, mám pocit, že se mi otok nohou zmenší. Doufám, že vzniku viditelných křečových žil zabráním. Také chodím na krátké svižné procházky a když to jde, dávám nohy na židli.

4.6.2017Majka

Blíží se léto, teplo už je a nastává problém s odhalováním nohou. Křečové žíly viditelné nemám, udělaly se mi však z ničeho nic na několika místech takové malé žilky. Jak to jde, dávám nohy na židli, mažu různými mastmi, masíruju po směru toku krve, výsledný efekt však je nula. Budu vděčna za jakoukoli radu, díky Majka

6.6.2017Dominika

Zdravím vás Majko, ale nepotěším vás. Viditelné křečové žíly také nemám, ale malé shluky drobných žilek ano. Bohužel se mi žilky přibližně 2 roky po odstranění objevily znovu. Takže efekt moc velký nebyl. Jestli má někdo jinou zkušenost, ráda bych se to také dověděla. Lékařka mi předepsala lék Detralex, prý je to na zlepšení kvality žilních a cévních stěn, ale již vzniklé žilky (pavoučky) to již neodstraní.Reagovat