Diskuze: Chilli papričky a zdraví

30.10.2014Martina

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně výživi. Je pravda, že chilli papričky jsou opravdu zdravé? Naopak jsem slyšela že pikantní pokrmy mohou lidské zdraví pochroumat...Nebo lépe řečeno, že chilli papričky a zdraví nemusí jít dohromady například v případě citlivého žaludku. Díky Martina

3.11.2014Linda

Chilli papričky nejsou rozhodně nezdravé, naopak přispívají k lepšímu zdraví člověka. Obsahují vitamíny C a A, železo a navíc pomáhají při hubnutí, také snižují cholesterol a snižují chuť na sladké. Negativní účinky mohou mít snad jen v případě že má jedinec potíže se zažíváním.

5.11.2014Julka

Ahojky všem, já mám teda s chilli trochu problém. Ocením vaši radu, chilli papričky mám ráda a jsem si jistá, že nejsou zdraví závadná, ale když jím jídlo s větším množstvím chilli, začnu mít pocit na zvracení a je mi nevolno...většinou je to až po několika soustech. Nevíte co by to mohlo být? Proč mám takové potíže s chilli? Díky :)

12.11.2014Simona

Ahoj, no naprosto upřímně to asi není nic zvláštního. Chilli papričky mají sice dobrý vliv na zdraví člověka, ale zároveň jde o poměrně agresivní potravinu, takže jestli máš trochu citlivější žaludek nebo střeva, může to znamenat problém, nic jiného v tom nehledej ;-)

5.2.2015Jolanda

Já si dovolím paní Simoně oponovat. Chilli papričky mají na zdraví opravdu dobré účinky. Naopak v přiměřeném množství mají na zažívání lepší účinky než cokoli jiného, dokonce jde o mírnější koření než je pepř, opět připomínám, že v přiměřeném množství...Reagovat