Diskuze: Bolesti žlučníku

25.10.2016Roman

Dobrý den, nechce se mi k doktorovi a tak zkusím, zda mi někdo poradí. Slivovici si občas rád vypiju. Nikdy jsem neměl žádný problém, až do minulého týdne. Od oběda sem nic nejedl a večer si dal s kámoši pár sklenek domácí slivovičky. Pak někdo přinesl vynikající uzený bůček, který jsem konzumoval bez chleba, protože mám nadváhu. Vše bylo až do rána OK. Pak se mi udělalo hrozně špatně, zvracel jsem celý den a také měl průjem. Druhý den to již bylo lepší, ale stále mám bolest na pravé straně pod žebry a nafouklé břicho. Mohlo by to být od jater nebo žlučník? Ten alkohol piju jen příležitostně.

26.10.2016Marcela Marková, DiS, rehabilitace Rehasport

Dobrý den Romane, kombinace alkoholu s tučným jídlem může vyvolat žlučníkový záchvat. Pokud bolesti přetrvávají, určitě bych návštěvu lékaře neodkládala. Přeji pěkný den. M.

27.10.2016Roman

Děkuji za radu, bolesti už nemám, ale dobře mi stále není. Tak jsem šel dnes k lékaři, dostal léky na žlučník a zelené kuličky (Febichol), které musím brát před jídlem, dodržovat žlučníkovou dietu, žádný tvrdý alkohol, jen občas sklenku Plzeňského piva po jídle. Na slivovici s bůčkem chuť asi dlouho mít nebudu.

28.10.2016Ivan

Čau Romane, nevěš hlavu, nejaký čas přísnou žlučníkovou dietu dodržovat musíš, ale po nějaké době si sám vyzkoušíš co můžeš a co ne. Já měl bolesti nad žaludkem, vypadalo to také na žlučník, ale po četných vyšetřeních (hadičky vrchem i spodem) se zjistilo, že mám nedostatečně uzavřený jícen, nebo tak nějak. Zakázaali mi všechno, co mám rád: hořkou čokoládu, černou kávu, kořeněná jídla, horké nápoje atd. pár týdnů jsem sekal latinu a pak si postupně vyzkoušel, co mohu a co ne.

23.1.2017Borek

Již delší čas mám problémy se žlučníkem. Nafouklé břicho, zvýšená plynatost a občasná bolest na pravé straně pod žebry. Bral jsem různé léky, dodržoval dietu, ale lepší to není. Bolesti mám velmi často a protože tam jsou nějaké kameny, musím na operaci. Doktor mi poslal na "Jednodenní chirurgii" v Praze na Hájích. Prý mi jeden den žlučník odoperují a druhý den ráno jdu domů. Nějak se mi to nezdá, že bych po operaci šel za pár hodin domů. Máte s takovou operací někdo zkušenost?

24.1.2017Marcela Marková, DiS, rehabilitace Rehasport

Dobrý den Borku, laparoskopická cholecystektomie trvá při plné anestézii 40-60 minut. 3 hodiny po výkonu může pacient vstát a podává se mu tekutá strava. Druhý den se postupně přidává tuhá strava a může být při kompenzovaném stavu propuštěn do domácího ošetření. Po operaci se drží doporučená dieta, fyzická zátěž až po vyndání stehů. Přeji pěkný den. M.

24.1.2017Borek

Dobrý den, děkuji za informace. Já tam s tím žlučníkem půjdu, jen mi bylo divné, že pouští hned druhý den domů. Fakt je, že mi bolesti otravují život a také to, že už nevím co mám jíst. Žlučník se ozývá skoro po každém jídle.

20.2.2017Borek

Jsem po operaci, nebylo to tak hrozné, bál jsem se bolesti zbytečně. Druhý den po operaci jsem byl propuštěn do domácího ošetřování. No trochu to ještě bolelo, ale nic hrozného. Musím dodržovat žlučníkovou dietu a desátý den po operaci pojedu na vyndání stehů a kontrolu. Na památku jsem dostal 4 kamínky ve tvaru hracích kostek, jsou jen trochu menší.

22.2.2017Marcela Marková, DiS, rehabilitace Rehasport

Dobrý den Borku, jsem ráda, že jste vše zvládnul a přeji pohodovou rekonvalescenci. M.

23.2.2017Lenka

Já jsem po operaci žkučníku již nekolik let a dá se s tím žít. Nafouklé břicho a bolesti jsem od operace neměla, ale dodržuji dietu. Naučíte se brzy, co můžete jíst, není to tak omezující. Ale neuspěchejte dobu rekonvalescence. To, že nemáte rozřezané břicho neznamená, že půjdete hned do práce. Zásah, který vám udělali, je normální operace, jen trochu šetrnější.

25.2.2017Lada

Souhlasím s Lenkou, na operaci žlučníku jsem byla před pěti lety. Cestou pokus omyl jsem vyzkoušela co mohu jíst a co mi způsobuje nadýmání a případné mírné bolesti i když už žlučník nemám. Tu dietu nasudujte a pak opatrně testujte. Žlučovody tam zůstanou a mohou vám také znepříjemňovat život.

18.3.2017Iveta

Dobrý den, díky vašim příspěvkům a doporučení obvodní lékařky jsem se objednala na jednodenní chirurgii na operaci žlučníku. Odkládala jsem to, ale bolesti mne trápí již řadu měsíců i když držím žlučníkovou dietu. Tak doufám, že se mi uleví a že to nebude tak hrozné.

7.4.2017Iveta

Dobrý den, moc děkuji za rady, operaci žlučníku jsem absolvovala na jednodenní chirurgii. Domů jsem šla až za dva dny, dostala jsem vyhubováno, že to bylo za 5 min. 12. Doktor se divil proč jsem přišla tak pozdě, tedy s akutním zánětem žlučníku. Je pravda, že poslední dny mi to bolelo hodně, ale nepřiznala jsem, že jsem se bála. Nakonec to nebylo tak hrozné.

23.5.2021zeftstoop

<a href=https://vslasixv.com/>lasix overnight shipping

13.6.2022Petra

Dobrý den, už čtvrtý den u mě přetrvávají křeče do žlučníku. Celkově není bolest nesnesitelná jako u běžné kolíky, ale ty nárazové bolesti jsou nepříjemné. Cholagol ani máta nezabírají. Děkuji.Reagovat