Diskuze: Bolesti zad v těhotenství

24.3.2014Aneta

Ahoj, prosím vás o radu, jsem v 17. týdnu a nesnesitelně mě bolí záda. Při prvním těhotenství jsem to neměla, bolí mě záda v kříži :-(. Co s tím? Díky moc

1.6.2014Dušan

Doufám, že už vás to přešlo. Ale pro všechny ostatní co mají v těhotenství bolesti zad a navštíví tuto diskuzi - kontaktujte svého gynekologa nebo fyzioterapeuta!

21.4.2017Alžběta

Bolesti zad v těhotenství nejsou nic neobvyklého. Proporce těla jsou jiné a tedy i držení těla. Některé ženy přiberou v těhotenství hodně na váze a to pak zatěžuje nejen záda, ale i ostatní klouby. Určitě neberte analgetika, ale po ponzultaci s vaším gynekologem (pokud to doporučí), navštěvujte fyzioterapeuta.

21.4.2017Iveta

Dobrý den, mně začaly bolesti zad již v 5. měsíci těhotenství. Chodila jsem až do porodu k šikovné masérce, která má kurzy masáží pro těhotné a moc mi to pomáhalo.

4.5.2017Andrea

V každém těhotenství jsem měla neskutečné bolesti v zádech. Díky velké pomoci tchýně i manžela, jsem to zvládla. Léky proti bolesti jsem žádné nebrala. Pokud to bylo možné, ležela jsem. Obě těhotenství jsem poslední měsíc musela trávit na lůžku v nemocnici. Zdálo se to nekonečné, ale vydržet se to dalo. Máme dvě kouzelné holčičky.

14.5.2017Tonička

Ahoj, zdravím všechny těhotné s bolestmi v zádech, které zajímá tato diskuze. Bolet v zádech mi začalo vždy koncem 5. měsíce těhotenství. Děti mám 3 a zvládla jsem to bez prášků na bolest díky radě mé babičky. Snažila jsem se ležet na zádech s podloženýma nohama do pravého úhlu při každé volné chvilce, aby se prohnutí v bedrech alespoň trochu srovnalo.

16.5.2017Mgr. Jitka Kobrová, Rehabilitace Rehasport

Dobrý den, doporučuji rovněž, jako pan Dušan, navštívit fyzioterapeuta nebo rehabilitačního lékaře, ideálně se znalostí McKenzie metody. Pokud jste z Prahy či okolí, můžete se obrátit sem: http://rehabilitace.rehasport.cz/praha/

16.5.2017Zuzka

Dobrý den, také jsem měla velké bolesti zad v těhotenství. Snažila jsem se ve volných chvílích ležet, ale nepomáhalo to. Kamarádka mi doporučila šikovnou fyzioterapeutku, která se mi věnovala až do porodu a moc mi pomohla od bolestí, nejen v zádech.

29.8.2018Aneta30

Zdravím, také mě celkem dost bolí záda a nevím z čeho to může být. Na http://ideaclub.cz/media/jak-na-bolava-zada-6-tipu-jak-se-zbavit-bolesti-i-jak-na-prevenci-proti-bolesti-zad jsem se dočetla, že to může být i klidně ze špatné velikosti podprsenky, což mě dost zaujalo. Začala jsem chodit pravidelně na masáže, cvičit jogu a musím říct, že mi to dost pomohlo. Říká se, že hodně pomáhá plavání.

25.5.2022Eva

Já jsem teda vybírala nějakou dobu a potom jsem na závěr mého pátrání vybrala bezešvou podprsenku z https://www.plaza.cz/bezesve-zpevnujici-podprsenky/ na doporučení mé kamarádky. Důležité je, že se dá použít i třeba na procházku. Tím, že má široká ramínka, tak vás ani nebude škrtit po nějaké době používání.Reagovat