Diskuze: Bolesti kloubů

10.3.2014Aneta

Dobrý den, od mala trpím bolestmi kloubů. Problémy mám s kyčlemi, zápěstím a občas mě chytnou i kolena. K tomu trpím hypermobilitou. Chtěla jsem se zeptat, může nějaký kloubní výživový doplněk pomoct definitivně? Nebo jde jen o dočasné řešení? Díky za informaci. Aneta

11.3.2014Dušan

Spíš bych si nechal udělat kvalitní rozbor krve, tohle může být i nějaká forma revmatoidní artritidy...

13.3.2014Aneta

Aha, tak díky za typ. Nenapadlo mě, že by mohlo jít o něco vážnějšího. A jak by se pak v takovém případě postupovala? Jaká je u artritidy léčba?

14.3.2014Dušan

Tak na to bych se zeptal přímo nějakého odborníka, já mám za to, že se řeší pouze snížení bolesti těch kloubů???

30.4.2014Lucie K.

Zdravím, trochu se zamíchám do diskuze. Doporučím doplněk stravy Colafit. Dodává kloubům potřebný kolagen a bolesti poté nejsou tak velké. Zkuste třeba pomůže.

6.5.2014Magda

Souhlasím s Dušanem, v případě, že už řešíte jakékoliv chronické obtíže delší dobu nebo se bolesti kloubů stupňují, je na snadě, jestli nezajít k odborníkovi. Doporučovala bych vám ortopedii, popřípadě fyzioterapeuta.

9.6.2014Jindřiška

Dobrý den, mám protíže se zápěstím. Je mi 20 let a už od malička mám potíže s klouby, převážně se zápěstím a s kyčlemi. Kyčle mě občas bolí, ale není to žádná katastrofa, ale to zápěstí mě trápí. Občas když třeba špatně držím kabelku nebo když neopatrně hnu s rukou, jakoby mi kloub vyletěl z pantu, bolí to a při prutkém pohybu (leknutí v důsledku vyhození kloubu z jamky) kloub opět naskočí tam kam má, ale není to nic příjemného a zajímalo by mě, o co asi jde. Nemáte tušení prosím?

27.6.2014Simona

Dobrý den, takovýto problém bych z mé zkušenosti přičítala kloubní hypermobilitě, ale jsem laik. Chtělo by to návštěvu odborníka, určitě vám poradí co a jak a co můžete udělat proto, aby bolest kloubů zmizela. Jen je dobré to řešit a nezanevřít na problém :)

10.7.2014RIBANA

AHOJKY VŠEM, O KLOUBNÍ HYPERMOBILITĚ TOHO MOC NEVÍM, ALE BOLESTI KLOUBŮ POCIŤUJI TAKÉ, HLAVNĚ KDYŽ MLUVÍME O ZÁPĚSTÍ. JÁ TO PŘIČÍTÁM DLOUHÝM HODINÁM STRÁVENÝM PSANÍM NA KLÁVESNICI, ALE JISTÁ SI TEDY ROZHODNĚ NEJSEM. BOHUŽEL JDE BOLEST NEPŘÍJEMNOU A TAKÉ NEVÍM JAK SE JÍ ZBAVIT :( KDYBY MI NĚKDO PORADIL, BYLA BYCH VDĚČNÁ

30.7.2014Iva

Myslím že bolesti kloubů nejlépe vyřeší lékař. Obvykle jde o velice indivinduální záležitost a co bolí vás, nemusí ze stejného důvodu bolest jiného. Každopádně jestli se ptáte na nějakou medicínu, tak v lékarně vám určitě poradí.

4.8.2014Jana

Ahojky potřebovala bych radu :). mám potíže s bolesti kloubů, konkrétně s koleny a kyčlemi. Kolena mě bolí převážně při běhání, jsem zvyklá běhat poměrně dlouhé tratě a tak po odmém kilometru mě začne hodně bolet pravé koleno. Máte někdo podobnou zkušenost??

5.8.2014Líza

Ahoj Jano, já měla snad úplně stejný problém, bolesti kloubů mě teda trápěj už nějaký ten pátek, ale kolena zatím nikdy, no a při běhání mě teď chytaj čím dál tím častějc. Byla jsem u ortopeda a ten mi řek, že tam mám nějaké řasy a ty tam dělají neplechu, tak asi budu muset v dohledné době na operaci :/

6.8.2014Síma

Ahoj všichni, chtěla jsem se zeptat, trpím už asi měsíc bolestí loketního kloubu a zajímalo by mě, jestli může jít o tenisový loket? Bolí mě jakoby přímo loket a bolest vystřeluje do ramene. Díky

7.8.2014Aneta

Dobrý den, takováto bolest loketního kloubu se těžko diagnostikuje na dálku, takhle přes diskuzi vám asi nikdo neporadí.

27.11.2014Monča

Ahojky, zajímalo by mě jestli máte zkušenosti s nějakými preparáty nebo mastmi? Bolesti kloubů mě trápí docela dlouhodobě, hlavně po sportu to je nejhorší, tak nevím co s tim. Díky

1.12.2014Sylva

Bolesti kloubů nejsou zrovna ojedinělá záležitost, sama s nimi mám zkušenost, ale bohužel nějaké mazání, funguje jen a pouze jako první pomoc při bolestech. Jina doporučuji navštívit ortopeda nebo ještě lépe fyzioterapeuta ten by měl bolesti kloubů také zmáknout ;)

10.12.2014Judita

Dobré odpoledne, chtěla jsem se zeptat, jestli máte zkušenosti s nějakými výživovými dopňky na bolesti kloubů? Volně prodejnými a nejlépe ne za x tisíc? Díky

11.12.2014Ivana

Ahoj Judito, já jsem si před lety něco koupila (už ani nevím jak se to jmenovalo), ale každopádně to na bolesti kloubů fungovalo dobře, jenže s tou nevýhodou, že tento přípravek stál asi tak desetkrát víc než léky, co mi pak předepsal ortoped, takže se vykašlete na volně prodejné léky na klouby a zajděte si k ortopedovi :-)

18.12.2014JULKA

Souhlas s Ivanou, doporučuju určitě zajít k ortopedovi, ten vám na bolesti kloubů napíše nějaký kondrosulf nebo tak.

18.12.2014Martinka

Prášky jsou sice super, ale když člověk potřebuje okamžitou pomoc na bolesti kloubů jsou k ničemu. Já nedám dopustit na tejpování, to pomůže vždycky a normálně se zatejpovaným kolenem dál sportuju, doporučuju vyzkoušet to :)

29.4.2015Míša

Tady to de asi těžko soudit, máte to od mala a máte toho až dost! Tejpování je úžasná věc, ale kdybych měla chodit otejpovaná pomalu od hlavy k patě to už by se mi asi moc nechtělo. Rozhodně bych zkusila nějaký výživový doplněk zaměřený na klouby já teda používá od firmy Orling a můžu ho tedy všem doporučit.

29.4.2015Pavlína

Míšo, nespletla jste si náhodou firmu? Orling používám pro svého koně :D

29.4.2015Míša

Nenee jmenuje se to geladrink a mám ho doma v pixli s příchutí černý rybíz.

29.4.2015Pavlína

No, ale já mám fakt přípravek pro koně od Orling :D můžu teda, ale říct, že mu pomáhá ale s příchutí to nemá.

29.4.2015Míša

No já ho kupuju normálně v lékárně tak nevím, jestli mají i něco pro koně :D

29.4.2015Pavlína

A já to mám z jezdeckých potřeb, tak to bude asi jen shoda názvů. Pobavilo to, ale dobře na lidi i koně :D :D :D

29.4.2015Míša

To máte pravdu až na to, že jsem teďka zkoumala. Našla jsem si přímo stránku Orlingu a zabývá se jak zvířecími tak i lidskými doplňky na klouby :D

29.4.2015Pavlína

Ahááááá a vážně vám to teda pomáhá? A geladrink tak to je nějaký nápoj? Mám totiž taky jako z ježdění trochu pokroucené kyčle a s otěží mě trochu bolí prsty.

29.4.2015Míša

JJ určitě mi to pomáhá, byla jsem po operaci kolena a byl to děs běs a teď pohoda a užívám ho pořád, jako prevenci, kdyby náhodou a hlavně při změnách počasí mi koleno dělávalo neplechy a teĎ minimálně.

29.4.2015Pavlína

Tak já to vyzkouším koni to taky pomáhá a je to od stéjně značky, moc díky :)

20.5.2015Agáta

Ahoj, potřebuji se svěřit,mamince a tatínkovi už pomalu táhne na sedmdesát a s přibývajícím věkem si neustále stěžují na bolesti kloubů. Pravděpodobně jde o artrózu. Dřív maminku občas pobolívalo koleno a táta si většinou nestěžoval, ale v poslední době se to horší. Tátu bolí klouby na rukou, prsty i zápěstí, občas mluví i o loktech. Maminka trpí už snad úplně na všechno a bolesti kloubů ji pronásledují i v noci. Každým dnem mluví stále častěji o tom, jak je to staří hrozné a že to bude ještě horší. Snažím se o ně opravdu řádně starat a pomáhám jim jak to jde, ale to nic nemění na tom, že je ty bolesti sužují. Mám teď, tak trochu sobecký strach, že až budu v jejich věku, tak na tom budu stejně, né-li hůř. Artróza je dědičná pokud se nemýlím a když si rodiče stěžují na bolesti kloubů ještě před sedmdesátkou, jak asi budou trpět v osmdesáti. Chodí k dokotrům a zobou prášky proti bolesti, ale já si nemyslím, že je dobré cpát se neustále chemií. Máte s něčím takovým podobné zkušenosti? Nebo podobné obavy? :( děkuji za každou reakci či postřeh.

6.6.2015Ludmila

Dobrý den, mamince je 74 let a pořád si kupuje výrobky, které vidí v televizi a přitom vůbec nepomáhají, jen jsou drahé. Nemáte tip na nějaký opravdu účinný lék? Ne doplněk stravy...

24.6.2015Kačenka

Dobrý den Ludmilo, upřímně bych řekla, že nejlepší bude když vezmete maminku k lékaři, třeba k ortopedovi a on vám sám doporučí vhodný doplněk stravy nebo vám rovnou předepíše něco na ty bolesti kloubů. Vzpomínám si, že jsem to takhle udělala po menším úrazu v posilovně a lékař mi pomohl.

2.7.2015Tamarka

Agáto, vaše obavy jsou zcela normální. Bolesti kloubů jsou bohužel nevyhnutelnou součástí stárnutí. Čeká to každého z nás a je lepší pokusit se na to nahlížet s trochou optimizmu a nepropadat panice. Vím, že se to lehko řekne, ale věřte mi, že bolesti kloubů nejsou nic hrozného.

26.8.2015Bačová Aneta

Ano, chce to nějaký doplněk stravy, já jím osobně colafit a nosím stahovačku při sportování :)

26.8.2015Petruška

Já jsem si pořídil přímo takový ten stahovací návlek. A protože už nejsem nejmladší, ne že bych byl starý, tak jsem si koupil doplněk stravy. Jmenuje se to hyalfit. Takže kdybyste někdo chztěli zkusit ;-)

27.8.2015Irenka

A proč jste zvolil zrovna Hyalfit? Je spousta doplňků stravy na klouby.

25.9.2015Adam Prokeš

Ahoj Ireno, je celkem jedno, můžeš mít doplněk stravy Colafit, nebo mazat gelem biofreeze. Myslím, že na Hyalfitu tolik nesejde, každému zabere něco jiného

14.10.2015Petruška

TO Irenka: Doporučila mi to moje velmi dobrá známá a ta je pro mě důležitější než nějaká reklama.

14.10.2015Filip

Já se přikláním k názoru paní Petrušky a hyalfit mohu doporučit, ale také se přikláním k názoru pana Prokeše, že jako gel je asi bezkonkurenční biofreeze.

20.10.2015Petruška

Gel zní vlmi zajímavě. Ale asi vyjde o něco dráže než doplněk stravy, že?

3.11.2015Šárka

na tohle bych doporučila chladivé mazání od značky Priessnitz. Pomáhá právě na bolesti kloubů, revma nebo ztuhlé svalstvo. Mají jej např. tady http://www.lekarna.cz/chladive-mazani-emulgel-200ml/

23.11.2015Roman

Jelikož se věnuji více sportům, tak mám odzkoušeno, že na bolest kloubů zabírá Colafit a mast Biofreeze, samozřejmě tu nemluvím o týdenním používání ...

26.11.2015Irenka

Ale jak se koukám, tak to tady není úplně jednoznačné. A jak dlouho bere vaše známá ten hyalfit, Petruško? Měla bych zájem ho vyzkoušet, ale nejsem si jím úplně jistá.

4.1.2016Iva Kulíšková

Po úrazu jsem mám poškozený ramenní kloub /tzv.zmrzlé rameno/-rukou mohu pohybovat velice málo a s velkými bolestmi. Rehabilitace,magnety,rázová vlna byly účinné jenom na určitou dobu. Kolegyně mi doporučila KLOUBEX od firmy Novaxnaturpharma - po téměř 3 měsíčním užívání cítím zlepšení... Iva

7.1.2016Irena Bartosova

Dobrý den.četla Váš příspěvek.ráda bych se zeptala.v které lékárnē jste přípravek sehnala?Mám problémy s kloouby,żádné leky ale nezabíraji.Předem děkuji.

1.2.2016Iva Kulíšková

Podívejte se na webové stránky Kloubex. Jsou tam veškeré informace a kontakty. Je to český výrobce a užívám od nich i doplněk stravy na imunitu. Iva

5.2.2016misa

ahoj ,jsem po operaci ramene a musím říct ,že po vyzkoušení všeho možného nedám dopustit na přípravek pod názvem Kloubex....nejdřív mě před tím varovali,ale nakonec jsem si to vyzkoušela, a fakt to funguje...mohu vřele doporučit

19.6.2016PavlaN

Mně známá doporučila koupit si kloubní výživu Gel Activ Proteo-Enzyme Q, kombinuje kloubní výživu s enzymy a tak má silné protizánětlivé účinky a postupně se uvolňuje, oproti jiným výživám stačí jenom 2 tablety denně takže to člověka a ani neotravuje. Překvapilo mě to ale opravdu mi to s bolestmi kloubů pomohlo, už po dvou týdnech jsem cítila velké zlepšení.

25.6.2016Kika

Pavlo, zní to dobře, jak dlouho je potřeba ji užívat?

11.7.2016PavlaN

Pokud vím, tak alespoň 2 měsíce je dobré ho užívat, ale já užívám už asi 3 a budu užívat dlouhodoběji.

14.7.2016Kika

Tak to není dlouho to zní fajn, zkusím ho! Děkuju

17.7.2016PavlaN

Jo není a hlavně to pomůže opravdu rychle, po dvou týdnech se to hodně zlepšilo a po měsíci jsem byla jako vyměněná.

21.7.2016Monika

Já zase trpěla hodně na záněty kloubů, bylo to šílené..pořád něco řešit.. teď užívám Enzycol DNA, který obsahuje kurkumin a je to mnohem lepší.. navíc snižuje kyselinu močovou v krvi, takže teď se nemusím tak hlídat přes léto.. to víte, samé grilovačky

28.7.2016Evita

Mně známá doporučila Gel Activ, poslala mi odkaz přímo na tenhle http://www.gelactiv.cz/gelactiv-proteo-enzyme-q/ že jí to hodně pomohlo od bolestí a že působí i protizánětlivě. Čtu že už tady někdo má s ním dobrou zkušenost, najde se ještě někdo?

30.7.2016Radka

Gel Activ mi koupil syn, nejdřív jsem byla trochu skeptická ale když mi k tomu něco řekl tak jsem ho brala a po měsíci mi opravdu pomohl od bolestí a mohla jsem se konečně zase normálně hýbat, takže jo, za mě doporučuju!

31.7.2016Majka

Tak si pročítám vaše příspěvky, protože i já hledám zázrak na bolest kloubů. Mně sice lékaři moc nepomohli, ale určitě byste měli nejdříve navštívit doktora, nebo fyzioterapeuta a pak teprve kupovat nějaké doplňky. Poúrazové bolesti kloubů se dají často řešit, artritidy asi moc ne. Ale přečtěte si zajímavý příspěvek, co mi poradila paní Jitka v diskusi Chlamidie a bolesti kloubů. To, že i ve vašem případě mohou mít bolesti vazbu na chlamydie (nevím, jak se to správně píše) nemusíte vůbec vědět.

3.8.2016Linda

Na záněty jsem taky používala Enzycol DNA a jsem s ním spokojená. Obsahuje právě ten kurkumin a višeň, které jsou na záněty super.

5.8.2016Karel

Bolest kolene po neúměrné zátěži(dělal jsem sportovní gymnastiku) jsem dlouho ignoroval a zatěžoval dál. Doufal jsem, že to přejde samo. Pak už jsem se na nohu nemohl ani postavit a začal běhat po doktorech. Nic mi na Rentgenu nenašli. Bolest kolenního kloubu byla velmi nepříjemná, stále mi z toho vytahovali vodu. Nakonec (po 5-ti měsících) jsem se dostal až na reumatologii v Praze, tam mi nejdřív vodu z kloubu zase vytáhli a pak něco do toho píchli. Možná nějaký kortikoid. Paá dnu jsem ještě na nohu nesměl stoupnout, ale pak se stal zázrak a já chodím bezbolesti. Prý se kortikoidy často dávat nemohou, ale mně to pomohlo. Začínám lehce se sportem, ale se závoděním jsem zkončil.

13.8.2016Anna

Na zánět a bolest je opravdu dobrý Gel Activ Proteo Enzyme Q, je to kloubní výživa, která obsahuje enzymy, které působí protizánětlivě a proti bolesti a je to opravdu účinné.

14.8.2016Martin

Je hlavně potřeba řešit tu příčinu, jak píšete tou kvalitní kloubní výživou a tak, protože tlumit jenom bolest práškama proti bolesti nemá smysl tak těm kloubům nepomůžete...

18.8.2016Anna

Přesně tak, proto ten Gel Activ je na tohle tak účinný.

30.8.2016Lisana3

Tak koukám, že nejvíc je tady doporučovaný ten gelactiv s těmi enzymy tak to teda zkusím..jsem zvědavá, už jsem zkoušela jednu kloubní výživu a nic moc, ale ta teda neměla ty enzymy tak tohle by teda snad mělo být lepší, jak píšete.

31.8.2016Marcela Marková DiS, rehabilitace Rehasport

Dobrý den, je nejdříve nutné zjistit příčinu bolestí kloubů - artroza, artritida, chlamydie,dna, svalové dysbalance, chronické přetěžování a další diagnozy. Chondro doplňky jsou pouze doplňkové k celkové správně vedené léčbě. Marcela Marková

3.9.2016Květa

Děkuji, paní Marcelo, konečně někdo napsal rozumnou věc. Bolesti kloubů by nikdo neměl podceňovat a amatérsky léčit, dokud nemá správnou diagnózu.

3.11.2016Kristýna

Ahoj, já už příčinu bolestivých kolenních kloubů znám. Je to prý artróza v počátečním stadiu, nějaká II. Nevěděla jsem, že to může být už ve 40 ti letech. Nikdy jsem klouby nadměrně nezatěžovala, nemám nadváhu, ale maminka i babička si na bolesti kloubů stěžovaly. Babička si bolest kloubů řešila tím, že se šlehala kopřivama. Jako holka jsem to nechápala, ale dnes už vím jaké to je při změnách počasí, když bolest nedovolí usnout. Prášky a ibuprofenové masti, které hojně požívá maminka zatím odmítám. Poradíte mi nějakou přírodní alternativu? Také mi doktor řekl, že musím s koleny cvičit, ale to se mi moc nechce, protože to bolí.

3.11.2016Jirka

Jsem na tom stejně.

6.11.2016Anna

Dobrý den, když je náhlá změna počasí mám bolesti kolene. Kloub je prý již v pořádku (měla jsem úraz - pád z koně), ale při změnách tlaku mi bolí. V lékárně mi poradili přírodní mast Biofreeze. Kloub mi asi nevyléčí, ale ta nepříjemná bolest prý ustoupí, abych mohla usnout a nemusela brát analgetika. Dám vědět, zda to funguje.

6.11.2016Lexa

Zdravím, já mám Biofreeze vzkoušený, není to mast, ale gel a je na bolavé klouby super. Dokonce si ho chválí i moje babička na reumatická kolena!

21.11.2016Mirek

Gel Biofreeze používám na občasné bolesti ramenního kloubu (staré zranění při pádu z motorky) a vřele ho doporučuji. Díky šikovnému ortopedovi a následným rehabilitacím, s kloubem mohu hýbat, ale přizměnách počasí, kdy bolest začnu vnímat, tento gel používám.

2.12.2016MonnaLissa

Ahoj, mě pomohl na klouby nejvíc doplněk stravy Barnys Triple blend extra silný :) koupila jsem ho na stránce http://www.triple-blend.cz/ a jsem s ním spokojená bolest je skoro pryč vřele doporučuju :)

7.12.2016Kamila

Každý rok řeším problém, co má přinést Ježíšek babičkám pod stromeček. Inspirovala jsem se některými vašimi příspěvky a doufám, že ten gel Biofreeze bude přesně to, co je potěší, protože jim uleví od bolestí kloubů.

9.12.2016Marcela Marková, DiS, rehabilitace Rehasport

Dobrý den Kamilo, naše firma Rehasport má s gelem Biofreeze dobré zkušenosti. Neobsahuje analgetika a proto si na něj lidé nevytváří odolnost. To znamená, že u běžných analgetik musíte zvyšovat postupně dávkování, aby bolest utlumily. Je vhodný především u artrozy nebo artritidy. Přeji pěkný den. M.

29.1.2017Václav

Také bych potřeboval poradit. Bolavé klouby mám již mnoho let. Horší je to zimě. Má někdo zkušenost s infra saunou? Výrobci uvádí, že má analgetické účinky. Pak by to snad mohlo, alespoň na chvíli, ulevit i od bolestí kloubů?

29.1.2017Madla

Nejsem doktor, ale infra sauna je moje velká kámoška. Používám ji pravidelně 1x týdně. Někdy i častěji, když se ozývají klouby po starém zranění při autohavárii. Jak to funguje nevím, ale bolesti kloubů alespoň na pár dnů zmizí, nebo se výrazně zmírní.

16.2.2017klára

Vyzkoušej balzám unicatum chondro. Mí prarodiče ho používají pravidelně a jsou spokojení :-)

18.2.2017Jarda

Zdravím Václave, infrasauna super, používáme celá rodina již řadu let. Mazání na klouby doporučuji gel Biofreeze, mám to vyzkoušené, je super. Přečtěte si příspěvek paní Marcely! Příjemný den, Jarda

18.2.2017Pavla

Klouby u palce pravé ruky mne bolí již řadu let. Jsem švadlena, většinu šítí děláme na stroji, ale některé věci se musí šít ručně. Nejvíce mne bolí ten kloub u zápěstí, mám ho trvale oteklý. Úraz jsem žádný v tomto místě neměla. Má někdo podobný problém a poradí mi co s tím?

19.2.2017Helena

Dobrý den, také mám klouby (u obou palců) na ruce oteklé a bolestivé. Dříve jsem na noc používala ortézy a vždy se mi trochu ulevilo, ale během dne mi při práci ortézy překážely. Fyzioterapeutka mi naučila klouby tejpovat, je to neuvěřitelné, ale bolest téměř nepociťuji.

27.4.2017Evelína

Podobný problém mám s klouby u palce na obou rukou i já. Byla jsem ve Vysokém nad Jizerou u pana doktora Kebrleho (velmi příjemný doktor), moc mne ale nepotěšil. Řekl, že oba klouby CMC I, nevím, zda je to správně napsané, jsou velmi opotřebené a že operace - vmezeření vlastní šlachou již nepomůže a nabídl možnost protéz. Ale svoje povolání, kde obě ruce velmi namáhám, bych už dělat stejně nemohla. Tak jsem se poradila s fyzioterapeutkou, která mi ukázala jak klouby tejpovat. Určitě mne to nevyléčí, ale výrazně se mi uleví od bolestí. Také mi poradila, jak pracovat, abych zničené klouby tolik nenamáhala.

28.4.2017Karolína

Bolavé klouby u obou palců mne trápí již mnoho let. Několikrát jsem byla ortopedii, kde mi píchli do obou kloubů nějaký kortikoid. Vždy to od bolesti ulevilo na nějakou dobu, ale klouby nevyléčilo. Teď používám na noc ortézy na palec od firmy Mueller. Klouby jsou ve správné poloze celou noc a já vnímám velkou úlevu.

12.6.2017Libuše

Dobrý den, několik let mne trápí občasná bolest pravého kyčelního kloubu. Reumatologické testy, sedimentace i hybnost kloubu jsou v pořádku. Podle RTG mám u obou kyč. kloubů artrózu 2. stupně, což odpovídá mému věku. Nechápu, proč mi bolí jen jedna kyčel. Bolest se objevuje většinou při náhlé změně počasí a trvá 1 den. Nerozumím tomu, léky se snažím nebrat.

13.6.2017Hilda

Dobrý den, paní Libuše. Nevím, zda je příčina vašich občasných bolestí kloubu stejná jako moje. Mám bolesti jednoho kyčlního kloubu jako vy. Trvalo to dlouho, než jsem se dověděla příčinu. Před lety jsem měla velmi ošklivý pád na ledu, přímo na kyčel. Teď mi ortoped řekl, že mám malou praslinu na chrupavce, tohoto kloubu a ta může být příčinou bolesti.

20.6.2017Judita

Dobrý den, již dva roky (už podruhé) beru Prednison (kvůli trombocytopenii). POslední dobou mě pobolívají klouby, nejprve palec na pravé noze a palec a ukazovák na levé ruce, pak zápěstí, lokty, kyčle. Nebolí stále, jen občas, spíš při zmáčknutí nebo při špatném pohybu. Může to mít souvislost s Prednisonem? Děkuji.

22.6.2017Mgr. Jitka Kobrová, Rehabilitace Rehasport

Dobrý den, Judito. Prednison je lék ze skupiny glukokortikoidů. Je to syntetický steroidní hormon, který je odvozený od hormonů, které přirozeně vyrábí naše kůra nadledvin. Podává se při léčbě různých zánětů, autoimunitních onemocněních apod. a má bohužel mnoho nežádoucích účinků. Zejména, pokud ho užíváte dlouhodobě a ve vysokých dávkách. Mj. snížená schopnost hojení, snížená odolnost vůči infekcím, boelsti v zádech (prednison muze způsobit řídnutí kostí)...a mnoho dalších... Poraďte se s Vaším lékařem, jestli by Vaše obtíže mohly být lékem zapříčiněny a jak dále postupovat.

13.11.2017Veronika

Dobrý den, bylo by prosím možné doporučit nějaké přípravky na bolest kloubů. Jedná se o bolesti kolena mé babičky, která si žádné vitamíny nekoupí, tak jsem chtěla aspiň já jí něco pořídit. Děkuji.

14.11.2017Suchová

Můžete doporučit nějaký přípravek na klouby který není na lékařský předpis?

16.11.2017Mgr. Miroslav Brůža, Rehabilitace Rehasport

Dobrý den, z volně prodejných léků je to Condrosulf 400. Já mám osobní zkušenost s produktem "Triple Blend extra silný" od firmy Barny's, která ve spolupráci s firmou Alavis vytvořila tento přípavek k užívání pro lidi. Firmu Alavis možná budete znát jako firmu, co vyrábí tyto doplňky pro koně. Dříve hodně sportovců a aktivních lidí užívalo právě zmíněný Alavis pro koně. Moje osobní zkušenosti jsou jen kladné, jedno balení vyjde na cca 5 měsíců pokud doplněk užíváte každý den. Samozřejmě se jedná pouze o doplněk stravy, příznaky artrózy vám to snížit nemusí, proto je tu fyzioterapie. Přeji hezký den. Miroslav Brůža.

17.11.2017David

Za sebe mohu doporučit arko kapsle Flexiharpan,je to čistě rostlinný produkt a mě na bolest kloubů pomáhá

18.11.2017Blanka

Dobrý den, Veroniko. Reaguji na váš příspěvek ze dne 13. 11. 2017. Doporučila bych vám pro babičku gel Biofreeze, přečtěte si o tom něco. Koleno to nevyléčí, ale dočasně zmírní či odstraní vjem bolesti a to je u starších lidí velmi důležité. Může se aplikovat i několikrát denně, nemá vedlejší účinky.

22.11.2017Jarmila

Davide kde si to kupujete? Nemám zatím zkušenost s ničím na klouby tak sem otevřená všemu

24.11.2017David

Já si ty kapsle kupoval v lékárně Chytrá lékárna

26.11.2017Veronika

Děkuji moc všem, kteří se do diskuze zapojili! Opravdu jste mi pomohli. Je zde tolik tipů, že budu vybírat. Zatím jsem o všech tabletách slyšela, teda až na Flexiharpan... Prosím ještě o více info, hlavně co se snášenlivosti a účinnosti týče. Děkuji.

7.12.2017Marek

Dobrý den, máte zkušenosti s kloubní výživou, která by obsahovala největší podíl účinné látky? a nebylo to jen předražené placebo?

8.12.2017Jirka

Podle mého ortopeda, který se o mě stará už několik let je nejlepší tato www.fitness4u.cz/evris-flex-blend-450g/

10.12.2017Honza

Máte někdo zkušenosti s Proteiny? díval jsem se že tam nabízí vícesložkové, je to vhodné pro začátečníka?

11.12.2017Erik

Já jsem začínal na vícesložkových, pro začátečníka je to ideální

13.12.2017Mgr. Miroslav Brůža, Rehabilitace Rehasport

Dobrý den Marku, znovu se opakuji a zmiňuji Barny's TRIPLE BLEND extra silný, porovnejte s jinými produkty a zjistíte, že obsahuje účinných látek mnohem více např. v porovnání s Jirkou doporučovaným evrisem. Sám užívám triple blend a jsem spokojen. Kolena jsou zatím fit, a přestože dost zátěž zvyšuji, nemám obtíže. Přeji dobrý výběr. S pozdravem Miroslav Brůža.

19.12.2017Eliška

Veroniko, Flexiharpan brala moje babi na bolest kloubů. Bolesti měla mírné, nicméně omezující. Jinak tyto bolesti ji odezněly po cca 2-3 týdnech užívání kapslí. Snáší se dobře, babi problém neměla. Myslím, že strach o to, jak se snáší, není na místě. Kapsle jsou rostlinné :)

22.1.2018Kristýna

Eliško, ty kapsle jsou rostlinné, ano? Takže žádná chemie?Reagovat