Diskuze: Bolesti břicha

17.3.2014Katka

Dobrý den, v poslední době (cca tak dva měsíce), mě hrozně bolí břicho, hlavně když se najím, jsou to takové křeče. Po nějaké době to vždy přejde, ale docela mě to děsí. Často mám také potíže s pálením žáhy, neustále pojídám rennie, ale to se mi nechce dělat do konce života. Poraďte prosím. Katka

20.3.2014Zuzka

Dobrý den, myslím, že byste měla asi raději zajít k lékaři. Mohou to být například žaludeční vředy, nebo nějaké jiné onemocnění, co je třeba léčit. Ale možná je to třeba jen ze stresu a zdravotně jste v pořádku :-)

24.3.2014Magda

Určitě bych co nejdříve zašla k lékaři, mám kamarádku, která měla podobné obtíže a nakonec jí diagnostikovali crohnovu chorobu. Nechci vás děsit, ale je to také možnost.

28.3.2014JT

Myslím, že jste Katku možná i vyděsila, ale ono je to vlastně dobře. Aspoň bude mít jistotu. Osobně si také myslím, že to bude spíše stresová záležitost. Katko, vyzkoušejte nějakou z relaxačních metod, třeba Feldenkrais metoda. :-)

10.4.2014Katka

Aha, tak děkuji za rady, budu tedy doufat, že jde pouze o stresovou záležitost. V přápadě že budou moje obtíže přetrvávat, zajdu si k lékaři. Ne že by se mi moc chtělo, raději polikliniky ani nemocnice nevyhledávám :)

21.5.2014Jaroslava

Dobrý den, poslední měsíc mě přerušovaně pobolívá břicho. První co mě napadlo, tak že jde o slepé střevo, ale na to byla bolest příliš mírná řekla bych. Bolest pociťuji převážně v podbřišku, jde o takové nepříjemné křeče. Někdy to necítím celý týden a potom nemohu třeba ani usnout. Z bolestí mi bývá i nevolno, na zvracení. Prosím pomozte, k lékaři se mi neche...díky Jaroslava.

22.5.2014Kamil

Dobrý den, jestliže jde o chronickou bolest břicha, určitě byste měla lékaře navštívit, přesto, že se vám k němu nechce. Jsem laik, nejde tedy o odborný názor, ale dle mých zkušeností, jde o zažívací potíže, což není nic tragického a nejspíš by se to vyřešilo projímadlem, ale nerad bych vám nakukal, že nemáte žádný problém a ejhle, ono jde o něco závažnějšího. Takže odborníka prosím.

5.6.2014Ivona

Ahoj všichni, je mi 25 let a bohužel už v mém věku, jsem musela začít řešit bolestivé žaludeční vředy. Mám je jen krátce a nevím si nějak rady, ocenila bych radu od toho, kdo si takovými potížemi již prošel..díky Ivona

20.8.2014Pavel

Mě už bolí žaludek od loňského roku od listopadu, minimálně dvakrát týdně mám průjmy, a bral jsem spousty léků a nic nepomohlo. Často mívám i křeče v břiše. Jsem rád za každou radu.

20.8.2014Dušan

A co třeba intolerance laktózy? Dejte vědět, jestli jsem se trefil:-)...

21.8.2014Dušan

Ještě si dovolím jednu poznámku k té intoleranci... Bolest břicha ve spojení s průjmy vám kromě mléka nebo jogurtu může způsobit i jídlo obsahující smetanu... Zkuste se týden stravovat s rozvahou a dejte vědět jak to dopadlo...

23.5.2016Markéta

Dobrý den je mi 13 a už mně boli asi dva týdny břicho a mám průjem. Často je mi na zvracení Prosím poraďte

23.5.2016Jitka Kobrová

Dobrý den, Markéto. Příčin proč Vás bolí břicho a máte průjem může být spousty (dietní chyba?). Pokud je to 14 dni stejné nebo horší, měla byste navštívit svého praktického lékaře.

24.4.2018Maruška

Boli mi bricho

29.9.2021Alena

Dobrý den,již po třetí za rok, vždy s delším odstupem, jsem měla náhlou, silnou křeč v břiše od pupku dolů, Jako při průjmové kolice a zánětu močových cest dohromady. Nemohla jsem se ani postavit na nohy slabostí, bolestí, přišly mdloby, pocení a brnění prstů rukou, necitlivost a nehybnost v nich, až jakási křeč. Pohotovost jsem nikdy nevyhledala, přijeli by stejně, až když stav odeznívá a bojím se. Mám indikovanou Crohn.chor. léky Pentaza, Budenofalk již 2.mesic. Pri poslední atace mi zůstala po zbytek dne bolest v břiše, slabost. Může mít tento stav spojitost s podáním injekce do svalu v rameni, jelikož se neúspěšně léčím s bolestí ruky od ramene v různých svalových bodech. Souvislost s Crohnem, ač nemám průjem? Nebo snad mám hledat příčinu jinde? Gynekologicky jsem v pořádku. Kde mám začít? Děkuji za odpověď, AlenaReagovat