Diskuze: Bolest v krku

28.5.2014Ilona

Dobrý den, v poslední době mě celkem často trápí bolest v krku. Je to jaksi chronické a opravdu tím trpím. Mám tam viditelné bílé čepy a kloktat solný roztok mi už nepomáhá. Antibiotika nechci. Díky za rady.

28.5.2014Dušan

Nemůže vaše bolesti v krku způsobovat opětovné používání klimatizace v autě - když se nám teď udělalo hezky po zimě? Jenom tip...

29.5.2014Katka

Dobrý den, souhlasím s Dušanem, klimatizace je zlo. Já mám tedy čepy v krku celoročně, prý to tak prostě někdo má. Bolest v krku nepociťuji, tak to příliš neřeším, jen je to trochu nepříjemné, občas je v tom krku jakoby cítím :/

5.6.2014Linda

Dobrý den, jak mluvíte o těch čepech, zajímalo by mě, jestli si je někdy vyndaváte (vymačkáváte). Já to totiž dělám pravidelně. Mám jich tam docela hodně a je to dost nepříjemné, dokonce mi občas zapáchá z úst, tak je prostě dřevěnou tyčinkou nebo lžičkou vyndavám, nevím jestli je to správné. Přítel mi tvrdí, že bych to dělat neměla...co myslíte?

7.7.2014AMA

Ahoj, já si čepy taky vyndavám. Když mě tedy zrovna nebolí v krku, to tomu nechám volný průpěh, ale když v krku něco jakoby cítím, tak to prostě vyndám, lepší než to tam nechat :DDD

13.8.2014Dan

Pokud má někdo v létě bolesti v krku, tak by si měl dávat pozor na rozdíly teplot (klimatizace v práci, v autě, v obchodních centrech). To je celé.

25.8.2014Judit

JÁ MÁM BOLESTI V KRKU ROZHODNĚ ČASTĚJI NEŽ JEN V LÉTĚ, ŘEKLA BYCH, ŽE PO CELÝ ROK. RESPEKTIVE MĚ V KRKU AŽ TAK NEBOLÍ, SPÍŠ MĚ OBTĚŽUJÍ TY ČEPY NEBO TZV. KNEDLÍK V KRKU. NIJAK ZVLÁŠŤ TO NEŘEŠÍM, VŽDY TO SAMO ODEZNÍ A LÉKAŘ BY MI STEJNĚ PŘEDEPSAL JEN ANTIBIOTIKA

10.9.2014Natálie

S těmi antibiotiky je to fakt, lékaři je velice rádi a často předepisují, ale na druhou stranu pociťovat bolest v krku celoročně nebo tam mít zanícené čepy, také není v pořádku, to už bych raději toho lékaře navštívila.

22.9.2014Lucka

Já chápu, že bolest v krku nemusí automaticky znameta antibiotika, ale na druhou stranu bych řekla, že je jakási opatrnost v dnešní době tak trochu v kurzu. Nevím, ale už hodně dlouho jsem se nesetkala s lékařem, který by vás ztěží prohlédl a předepsal vám antibiotika. Nic se nesmí přehánět ani opatrnost

24.9.2014Týna

To je pravda. Myslím, že s tou opatrností se to trochu přehání. Když člověk pociťuje bolest v krku dlouhou dobu, antibiotika by mu možná bodly. Takže na druhou stranu, lékaři nejsou naší největší nepřátelé, to spíš média ;)

25.9.2014Jindřiška

Dobré odpoledne, máte někdo zaručený recept na bolest v krku? Dříve jsem si kupovala strespsils, ale myslím, že to není žádný zázrak, díky

2.10.2014Monika

Ahojky, hele mě na bolest v krku vždycky pomáhalo kloktání solným roztokem, je to teda potřeba začít dělat hned jak to trochu ucítíš, ale pomáhá to a když je voda převařená a ještě vlažná, tak je to úplně ideální :-)

14.10.2014Simča

Ahojky všichni, rozhodně souhlasím s Mončou. Solný roztok je ideální záležitost, na bolest v krku mám taky vždycky připravený jox a tabletky, například tamtum verde nebo tak. Takže to taky doporučuju ;-)

16.10.2014Inga

Ahooj všichni, jox je jodový, takže taky není úplně pro každého. Já bych doporučovala spoustu vitamínu C a kloktat a kloktat a kloktat. Bolest v krku je poměrně častá a nemusí být nutně ani virového charakteru, takže tohle je taková dobrá prevence ;)

23.10.2014Ljuba

Za mých mladých let jsme na bolest v krku používali vodu se solí, přikládali jsme priznic a leželi v posteli. Žádný jox ani podobné výmysly v té době neexistovaly a vždycky jsme se z toho nějak dostali. Vincentka je taky fajn záležitost.

27.10.2014Honza

S Vincentkou taky souhlasím, je jedna z nejlepších věcí na nemoc nebo bolest v krku. Máma mi ji dávala už od dětství a ne že bych ji zrovna miloval :D

19.1.2015Karolína

Souhlasím, že solný roztok je opravdu dobrá věc, ale v případě, že vás bolest v krku trápí už delší dobu, je jox lepší než antibiotika. Ty jsou pro mě už opravdu krajním řešením...Jox je vlastně jenom jód, to není nic hrozného. Když jsem byla malá, maminka mi na bolest v krku taky dávala solný roztok a přislo mi, že je to úplně k ničemu. Trpěla jsem tím celkem dost a jediné co mi nakonec pomohlo, byl chirurgický zákrok, odstranili mi krční i nosní mandle. No a bolest v krku už mě netrápí.

22.1.2015Tamara

Jox je sice jenom jód, ale nastříkejte ho dítěti do krku, to je o kopance a škrábance. Na bolest v krku jedině solný roztok, nášup vitamínu C a postel!

29.1.2015Kamila

Dobrý den, chtěla bych se s vámi poradit, mám takové menší trápení. Moje dcera trpí již několik let opakovanými angínami, které samozřejmě doprovází silná bolest v krku. Je to takový cyklus, který se neustále opakuje, týden angína a týden škola. Tímhle tempem to jde asi tak 4 roky, možná déle, dceři je osm. Lékaři přemýšlejí o vyjmutí krčních i nosních mandlí, ale potíž je v tom, že vzhledem k tomu, že se angína a tím i bolest v krku stala chronickou, tak lékaři nemají kdy ji operovat (nechtějí to dělat přes antibiotika). Ale hlavní otazník pro mě je, zda-li je vyjmutí mandlí vůbec dobrý nápad. Díky za rady a názory

18.2.2015Sandra

Ahoj Kamilo, já sama jsem v dětství měla velké potíže s angínami a trápila mě častá bolest v krku. Táhlo se to asi pět let, mandle mi vyndali pod celkovou narkózou a pod antibiotiky, po vyndání mandlí mě bolest v krku samozřejmě přešla a od té doby dostanu maximálně tak jednou - dvakrát za rok klasickou chřipku. Nijak mi to neublížilo, spíš naopak :)

18.2.2015Majda

Já vám nevím, já jsem slyšela, že když se odstraní krční mandle, tak že je to průšvih. Údajně se zdravotní stav postiženého může rapidně zhoršit nemluvě o bolesti v krku. Všechny bakterie jdou rovnou na plíce, mandle fungují jako taková brzda...

25.2.2015Nora

No evidentně to tak nemusí být u každého. Jistě, z nějakého fyziologického hlediska to tak může vypadat, ale já mám mandle venku už několik let a boest v krku ani žádná nemoc, natož pak angína mě od té doby netrápila. Já to rozhodně nemocným doporučuji!

2.3.2015Franta

Mám podobnou zkušenost jako Nora, ne tedy osobní, ale prostřednictví dětí. Mé starší dceři jsme nechali vytrhnout mandle asi před rokem a půl, no a zdá se být opravdu v pořádku. Bolest v krku ji netrápí a nemocná nebyla od toho zákroku, takže já bych to také doporučil...

17.1.2016clara

ahoj, co používáte proti bolesti v krku? Docela na to trpím a chtěla bych něco účinného :)

18.1.2016Jitka Kobrová

Dobrý den, na bolest v krku je nejlepší znát příčinu, protože se jedná pouze o příznak. Pokud jde o klasickou virózu, tak pak klasicky od pastilek k cucání až po klotadla - osvědčené je Kutvirtovo kloktadlo, které Vám namíchají v lékárně.

30.1.2016Minka

zdravím, mě nejvíc pomáhá tantum verde, objednávala jsem přes internet, že jsem chtěla i něco vhodného pro děti http://www.bolimevkrku.cz/cz/ktere-tantum-verde-je-vhodne-pro-me-ci-moje-dite/.

31.1.2016clara

díky moc za tipy, podívám se po tom tantumu verde, tuším že jsem ho kdysi doma měli :)

15.2.2016Tereza

Take ho doma mame, Tantum verde je opravdu dobry a i at stranka bolimevkrku.cz kde je vse hezky vysvetleno, kupuji uz jedine to

27.2.2016Dana

Casto to i v lekarne nabizeji, ze bude nejspise opravdu dobry a učinny

6.12.2016Dan

Co tedy nejvíce používáte na nachlazení?

7.12.2016Renda

Já njevíce používám StopVirus od HUMERU.

7.12.2016Renda

Mrkni na www.humercz.cz, tam to najdeš :-)

6.1.2017Bohdan

Dobrý den, já už mnoho let používám na bolest v krku sprej Stopangin. Cena se pohybuje v lékárnách kolem 100,- Kč. Nepoužívám ho jen při bolestech, ale také k dezinfekci krku a vždy co nejdříve po setkání s osobou která má infekční onemocnění. V době viróz nosím sprej stále s sebou.

6.1.2017Andrea

Pozor na Stopangin! Je často používaný k dezinfekci krku a při bolestech v krku účinný, ale pozorně čtěte příbalový leták. Můj kamarád, velký sportovec, lyžařský instruktor, absolvent kurzů 1. pomoci, se po použití tohoto spreje udusil. Měl silnou alergickou reakci, sám se ještě dovezl k nemocnici, ale pomoci se již nedožil.

4.4.2017Lucie

Dobrý den, potřebovala bych poradit nějaký účinný sprej do krku, který by dětem chutnal a nemusela bych jim ho nutit

5.4.2017Martina

Zkuste koupit dětem sprej do krku od humercz.cz, najdete ho v lékárně nebo na stránkách, má příjemnou medovou chuť moje děti ho mají rády

6.4.2017Honza

Sprej od humercz je jediný co mi opravdu pomáhá paní Martina má pravdu

7.4.2017Alena

Dobrý den, moje 17ti letá dcera má opakovaně angýny a bolí ji velmi často v krku. V nemocnici na ORL ji jednoznačně doporučili operaci krčních mandlí. Dětská lékařka, která o ni pečuje od narození, radí s operací počkat, protože mandle jsou prý důležitý orgán imunitního systému. Jsem z toho trochu zmatená, medicíně nerozumím, ale aby dceru každý měsíc bolelo v krku mi nepřijde normální.

7.4.2017Lenka

Zdravím vás paní Aleno. V každém případě bych se řídila radou specialistů, tedy lékařů na ORL. Není to jen o případných častých bolestech v krku, poškozené a nefunkční krční mandle mohou být zdrojem následných opakovaných infekcí.

8.4.2017Zuzana

Také řeším zda nechat krční mandle odoperovat, nebo nadále snášet časté bolesti v krku. Obvodní lékařka radí posilovat imunitu, na ORL zase nekompromisně operovat. Anginu mívám cca jednou za dva roky, ale bolení v krku řeším minimálně 3x ročně. Už mám koupený zájezd na 3 týdny k moři, tak doufám, že to s mou imunitou bude lepší.

9.4.2017Mirka

Zkuste to řešit pomocí toho spreje do krku od Humeru, mě obyčejně zabírá velice rychle, třeba se i dcerce uleví

11.4.2017Alena

Děkuji vám Mirko, sprej vyzkoušíme, ale měla by se konečně vyřešit příčina těch opakovaných bolesti v krku a angin. Je to nekonečné a určitě ne normální v tomto věku.

11.4.2017Růžena

Mně vyndali mandle v dopělosti. Dlouho to lékaři zvažovali a odkládali s tím, že je to důležitý orgán imunitního systému. Operace (asi před pěti lety) byla komplikovaná, dost jsem si vytrpěla, ale určitě to bylo správné rozhodnutí. Občas mi v krku lehce pobolívá, ale nikdy to nekončí jako dříve anginami. Dokonce mohu konstatovat, že jsem od té doby (ne jako dříve) nebyla vážně nemocná.

13.4.2017Blanka

Časté bolesti v krku nemusí vždy souviset jen s nefunkčními mandlemi. Já bych důvěřovala specealistům na ORL v nemocnici.

14.4.2017Táňa

Dobrý den paní Aleno. Jestli vaše dcera na operaci půjde nebo ne, doporučila bych wobenzim. Sice to není levné, ale na podoru imunitního systému nic lepšího neznám. Doporučuje se i před plánovanou operací. Já jsem mívala bolest v krku opakovaně. nyní užívám tento lék vždy začátkem jara a pak přibližně za půl roku. Kupuji si 200 tablet (stojí cca 900 Kč) a užívam 2x denně 5 tablet nejdříve 2 hodiny po jídle a pak ještě půl hodiny nejím. Je to na 20 dnů. Beru to preventivně, nečekám, až mi zase začne bolet v krku.

14.4.2017Tomáš

Wobenzim znám, užívá se nejen na bolesti v krku. Na internetu najděte příbalový leták a tam je vše podrobně popsáno. Mohu doporučit, mát to vyzkoušené.

12.9.2017Jája

My doma používáme sprej do krku Humer - akutní bolest hrdla. Rychle uleví a je přírodní takže je ideální taky pro děti (já ho užívala taky v těhotenství). Navíc nejen ulevuje ale ničí i viry a bakterie takže taky pomáhá léčit. Já ho můžu vřele doporučit.

15.9.2017Klára

Když mne začne bolet v krku, hned používám Jox. Pokud by bolest neustupovala ani po 3 dnech, tak si preventivně začnu brát Wobenzim. Enzimatická léčba mne nikdy nezklamala.

16.9.2017Helena11

Jájo, ten sprej Humer je pro děti od jakého věku? Díky

17.9.2017Eva

S bolestí v krku u malého dítěte bych šla raději k lékaři.

23.9.2017Adéla

Zajímalo by mne, proč moje babička vždy doporučovala při bolestech v krku kloktat silný roztok kuchyňsré sole ve vodě. Může to zmírnit bolení v krku?

23.9.2017Igor

Kloktání solným roztokem asi není lék na bolest v krku, myslím, že se to doporučovalo spíš jako desinfekce krku.

24.9.2017Marek

Také si myslím, že kloktání rozpuštěnou solí bolení v krku nezmírní. Možná je to dobré jako prevence, když je ve vašem okolí někdo nemocný, kašle a prská, tak raději co nejčastěji kloktat.

24.9.2017Jája

Je od 3 let. Doporučuju mrknout na jejich nabídku tady https://www.humercz.cz

29.9.2017Naďa

No děti mám 3, takže nějaké zkušenosti s dětmi mám. Ale jestli tříleté dítě dokáže říci, že ho jen bolí v krku a jinak je bez obtíží a vy mu budete aplikovat nějaký sprej do krku, aniž byste s ním došli k lékaři, tak to je dost nerozumné.

30.9.2017Karel

Pro děti to není, ale pro dospělé ano. Rada která nezklame, je stará možná staletí a to: při bolesti v krku kloktat pálenku. Je to super dezinfekce a dá se to pak i polknout. Může se kloktat i jako prevence v chřipkovém období, nebo hned při počátecních bolestech v krku.

30.9.2017Emil

Čau Karle, konečně rada nad zlato. Mně osobně v krku bolí jen zřídka, ale jako prevenci, nebo dezinfekci krku to rád vyzkouším. Škoda jen, že jsem řidič z povolání, tak mohu kloktat jen málo kdy.

18.11.2017Jarka

Můj syn měl opakovaně zarudlý, bolestivý krk. K tomu vetšinou i zvýšenou teplotu. Na patře a kolem mandlí tovždy vypadalo jako drobné afty, nebo vyrážka. Vždy dostal antibiotika. V létě se mu bolest v krku objevila náhle znovu a protože jsme byli na dovolené v Opočně, vyšetřil ho jiný lékař. K mému překvapení diagnostikoval alegickou reakci na kterou antibiotika vůbec nepatří. Teď je syn v péči alergologa a v případě nutnosti užívá léky na alergii.

23.1.2018Petra

Na akutní bolest v krku používáme přírodní sprej Faryngitida od humercz.cz mohou ho děti od tří let a jsem s ním velmi spokojená

1.10.2019Sandra

Já jsem tady na ty přírodní přípravky fakt už zanevřela, protože mi nikdy žádný nepomohl !

3.10.2019Linda

Mně třeba pomáhá tady ten sprej www.lekarna.cz/halset-sprej-do-krku-30-ml/. V lékárně jich je nepřeberné množství takže každý by si měl asi najít to, co mu vyhovuje a hlavně pomáhá.

20.5.2022Ordermept

Keflex Package Insert https://newfasttadalafil.com/ - Cialis <a href=https://newfasttadalafil.com/>buying cialis generic</a> vWD is the most common inherited bleeding disor der. Tiqhyk cialis too much https://newfasttadalafil.com/ - CialisReagovat