Diskuze: Bolest na hrudi

15.12.2014Richard

Dobré odpoledne, prosím vás, zajímalo by mě, co všechno může znamenat bolest na hrudi, myslím jakou diagnózu. Občas se nemohu ani nadechnout, tak by mě zajímalo, jestli nemůže jít například o náběh na infarkt. Díky Richard

17.12.2014Gábina

Bolest na hrudi může mít zpoustu důvodů, jasně nabízí se infarkt, ale může to být třeba i pálením žáhy nebo angínou, ale jestli máte silné podezření, tak si raději zajděte k lékaři...

19.12.2014Imagina

Je fakt, že bolest na hrudi nemusí nutně znamenat infarkt, ale na druhou stranu proč si zahrávat?! Můžu si zeptat kolik je vám let a jestli máte nějaké jiné zdravotní potíže? To by mohl být asi taky indikátor :)

19.2.2016Nikol

Me už toto trápí měsíc možná dele :( nevím si už rady ležela jsem i týden na interne dle fibroskopie jrn volnější kardie , pálení zahy nemam . Tlak na hrudi občas bodnutí spíše v jednom miste Spojené s tlakem v krku .... je mi 23 :( jsem už fakt zoufala a mam strach .

24.2.2016Jitka Kobrová

Dobrý den, Nikol. Vaše obtíže mohou být způsobeny blokádou v hrudní páteři, zejména oblast páteho hrudního obratle a přilehlých žeber toto evokují. Pokud EKG a jiná vyšetření byla normální, potíže stále přetrvávájí objednejete se na rehabilitaci, kde Vám fyzioterapeut pomůže. Na rehabilitaci se můžete objednat například zde: http://rehabilitace.rehasport.cz/praha/

24.2.2016Jitka Kobrová

Richarde, dobrý den, pokud máte bolesti na hrudi, při hlubokém nádechu cítíte rovněž bolest, může se jednat o blokádu hrudní páteře a žeber. Fyzioterapeut na rehabilitaci by Vám měl být schopen pomoc a žebra odblokovat. Objednat se můžete například zde: http://rehabilitace.rehasport.cz/praha/

10.1.2017Petr G.

Před měsícem jsem měl kašel, rýmu, bolest svalů, užíval jsem Paralen. Včera, když jsem si šel lehnout, jsem cítil bodání uprostřed hrudníku, bolest se šířila až do prsou, jinde ne. Dýchá se mi dobře, ale dnes se při fyzické námaze bolest na hrudi vracela. Jsem hypochondr, nebo bych měl jít k doktorovi?

11.1.2017Silvia

Ydravím vás Petře. Pokud pociťujete stále bolest uprostřed hrudníku, může být způsobena následkem nevyléčené virózy. Komplikace běžných respiračních infektů jsou sice vzácné, je však vhodné na jejich možný výskyt pomyslet. V každém případě neprodleně navštivte lékaře!

11.1.2017Petr G.

Dík za radu, dnes mi bylo hrozně, myslel sem že mám na hrudníku kámen a nemoh se pořádně nadýchnout. Kámoš mi odvezl k obvoďákovi a pak hned na kardiologii. Mám nějaký zánět kolem srce, musím ležet a polykat 3x denně Ibuprofen 600.

15.1.2017Hlena

V současné době mnoho pacientů běžné respirační infekce překonává "za pochodu", bez řádné léčby. Akutní perikarditida je vzácnou komplikací virového infektu horních cest dýchacích. Může být způsobena všemi typy virů, včetně viru chřipky. Jsou i případy následující po očkování proti chřipce. Určitě byste měl dodržovat klidový režim a předepsané kontroly u lékaře!

16.1.2017Petr G.

Dobrý den, cítím se trochu lépe, dýchání není tak obtížné a bolest na hrudníku téměř nevnímám. Začal jsem se o sebe bát a poslušně proležím většinu dne. Mám ale jiný problém, bolí mne žaludek a obávám se, že je to po těch silných lécích. Na kontrolu mám jít až za týden. Mám doktorovi zavolat?

19.1.2017Helena

Dobrý den Petře, doufám, že jste již kontaktoval lékaře, který vám léky předepsal. Pokud ne, učiňte tak co nejdříve. Můžete mít z různých příčin narušenou stěnu zažívacího traktu. Lékař vám předepíše jiné léky s podobným účinkem na bolest i proti zánětu. Pokračovat v léčbě však musíte, i když bolest na hrudníku ustoupila.

9.2.2017František

Mám problém, bojím se jít k lékaři, žádného obvoďáka ani nemám. Bolí mne ve předu na hrudníku, při každém hlubším nádechu. Nemocný jsem nebyl několik let, kašel nemám. Jsem nervák, snadno se rozčílím, ale infarkt to snad není, protože když se nehýbu a nadechuji a vydechuji opatrně, bolest na hrudi nepociťuji. O víkendu jsem pomáhal kamarádovi se stěhováním, třeba jsou to jen nějaké namožené svaly?

10.2.2017Marcela Marková, DiS, rehabilitace Rehasport

Dobrý den Františku, samozřejmě můžete mít bolest na hrudi od hrudní páteře a blokády žeber, zejména pokud tomu předcházela fyzická námaha spojená se stěhováním. Nelze však tyto projevy bagatelizovat. Pokud se zároveň vyskytne dušnost s projekcí bolesti do levé horní končetiny, je nutné vyhledat lékaře. M.

15.2.2017František

Děkuji za radu, protože se bolest v oblasti hrudníku nezmenšila, navštívil jsem kamaráda internistu a mám doporučení na kardiologii. Že občas vnímám i divnou bolest levé ruky jsem si uvědomil až po přečtení vašeho příspěvku a dost mne to vyděsilo.

17.2.2017Veronika

Dobrý den, už několik týdnů mě trápí zvláštní tlak na pravé straně žeberního oblouku (pod a vně) Myslela jem si, že jsou to játra, proto jsem začala brát pravidelně sušený Ostropestřec + Chelidonium 5ch. Jenže se přidal tlak na boku hrudníku a to v části 8-12 žebra, zadní část hrudníku a čátečně to stejné i na levou stranu. Začala mě občasně pobolívat záda ve vrchní části + pravá lopatka (nic hrozného - spíš chvilkový tlak)a pálet žáha.Občas mám pocit tuhnutí na obou strannách ledvin.Když sedím a nahnu se na pravou stranu, mám pocit tlačení posledního žebra. Je mi 43 let, občasný kuřák, dopřeju si denně 4dcl vína o víkendu si dopřeju více(jiný alkohol nepiju),netrpím nechutenstvím, nehubnu, nejsem obézní, mám pravidelné vyprazdňování, žádná únava, ani teploty, menstruace pravidelná, HA neberu, těhotná nejsem, hlava se mi nemotá, nejsem malátná, nezvracím, nemocná jsem několik let nebyla, žádné prášky neberu, stres nemám, žádné těžké věci jsem nezvedala. Od doby, co jsem začala brát Ostropestřec - cca 14 dní - jsem se vína nedotkla. Mám sice sedavé zaměstnání, ale v rámci pracovních povinností se během dne naběhám celkem dost. V noci spím klidně, bez příznaků. Denně vypiju cca 2 - 2,5l tekutin - většinou neslazenou citr. vodu. Ten tlak není omezující, ale hodně nepříjemný, navíc, když se přidává na více částech. Přirovnala bych to k těhotenství, když mi dítě obča koplo a tlačilo do vnitřností a okolí. Objednala jem se na jaterní testy a bojím se, nač lékaři příjdou. Za odpověď děkuji V.

17.2.2017Markéta

Ahoj Veroniko, před lety jsem měla podobné příznaky jako vy, dokonce jsem musela podepsat reverz, protože mne chtěli hospitalizovat na kardiologii. Neměla jsem nikoho k malým dětem, tak jsem pobyt v nemocnici odmítla. Nakonec se ukázalo, že ten začarovaný kruh různých bolestí v oblasti hrudníku (někdy ze předu, z boku, nebo pod lopatkou) byl od páteře, tedy dvou zablokovaných žeber. Přeji vám, aby to bylo ve finále jen něco podobného, zajděte za šikovným fyzioterapeutem a uvidíte.

27.2.2017Darina

Dobrý den, po přechozené viróze jsem ještě asi 14 dnů hodně kašlala. Myslím, že jsem již z toho onemocnění zcela vyléčena, jen mám při některých pohybech bolesti na hrudníku. Mohou se po takovém déle trvajícím kašli zablokovat žebra?

28.2.2017Mgr. Jitka Kobrová, Rehabilitace Rehasport

Dobrý den, Darino. Ano, určitě mohou. Kolikrát stačí i jedno kýchnutí nebo zakašlání a blokáda je na světě. Projevuje se zejména výrazně bolestivým nádechem, postižení popisují, že se nemohou "donadechnout" a často je omezené i otočení trupu či krku na jednu nebo druhou stranu. Určitě vyhledejte fyzioterapeuta, který Vám dokáže hrudní páteř a žebra odblokovat.

28.2.2017Darina

Děkuji za rychlou odpověď, bolest na hrudníku mám přesně, jak popisujete, tedy při hlubším nádechu a při otočení na levou stranu. Měla jsem strach, zda to nemá spojitost třeba se srdcem. Pěkný den, D.

29.4.2019Lubomir hruby

Mám problém, žádného obvoďáka nemám,ziji v Indonesiji, Bolí mne ve předu na hrudníku a prechazi to bliz ke krku a take v loktech citim mirnou bolest nebo tlak, nekdy kdyz se rozcilim nebo take nekdy pri zatezi,pravidelne cvicim,mam 182cm a 80kg a 72 roku, Nemocný jsem nebyl asi 40 roku,nekourim ,nepiju alkohol,jen vodu. Bolest na hrudi neni dychanim,kdyz se uvedu do klidu-lehnu a relaxuji tak bolest ustoupi,tlak mam asi v normale-od 105 do 130 horni a dolni od 56 do 70,tep od 56 do 70 za min./merim 3 mesice v kuse 3x denne,pred 3 mesici jsem sel zamest zahradu a do 5 min me bolelo na prsou ,hodne ,zmeril jsem tlak a mel jsem horni 183 a dolni 86,tep 66,nerozumim tomu,mistnim dokrorum neverim a do Singapuru je to daleko,koupil jsem zde prirodni lek-GRAVISTRO pomalicku se mi ulevuje ale porad to neni ono,lekarna co mi to prodala me informovala ze kdyz se to nezlepsi do 3 mesicu ,musim k doktorovi,ze bude pricina nekde jinde.muzete mi prosim naznacit o to muzce byt?dekuji. L.Hruby

29.4.2019Mgr. Jitka Kobrová, Cert. MDT, Rehabilitace Rehasport

Dobrý den, Lubomíre. Tak pokud by se nejednalo o nějaké interní onemocnění, jako například infarkt myokardu, kde jsou příznaky dost podobné a měl byste upalovat do nejbližší nemocnice, tak dále přichází v úvahu blokáda Th5 = 5. hrudní obratel. Blokády způsobují nejen bolest v pohybovém aparátu - bolest na hrudní páteři a žebrech, ale mohou mít i tzv. viscerální projekci a mohou simulovat právě infarkt apod. Zvýšení Tk nebo jiný příznak je také možný z viscerovertebrální příčiny. Stejně jako hučení v uších, motání hlavy, opocení se apod. Zkuste se poohlídnout po chiropraktikovi nebo klasickém fyzioterapeutovi.

1.5.2019Lubomir hruby

Dobry den,studuji vse dostupne,blokada to neni,,jsem si 100% jist,rek bych spise ten stres,5 roku problem s ex,/klidová dlouhotrvající bolest na hrudníku,/ tu nemam,naopak kdyz si sednu nebo lehnu a uvedu do klidu,do minuty bolest odezni a nikam se nesiri- /která se může šířit do krku, dolní čelisti, zubů, jedné nebo obou horních končetin, může být v zádech nebo v oblasti břicha. U části nemocných proběhne infarkt myokardu jako klinicky němá příhoda bez jakýchkoliv příznaků/.Tak tedy dam na vasi radu a v nejblizsim terminu zkusim najit nejakeho doktora,coz tu bude slozite ale zkusim to.dekuji za odpoved.Ps.- facebook.com/lubos.hruby

15.6.2021Emily

Ahoj, může to být také most myokardu, více lze najít na svalovymustek.cz

17.4.2022Pypency

https://bestadalafil.com/ - cialis viagra combo pack Asmcsa kamagra en madrid <a href="https://bestadalafil.com/">cialis generic 5mg</a> Qhfcmd https://bestadalafil.com/ - Cialis Djnpdk Cialis Y Para Que Sirve

27.8.2022Tereza

Dobrý den, bolest na hrudníku může mít spoustu příčin, samozřejmě i infarkt nebo jiné problémy se srdcem, ale častěji to bývá od páteře nebo žeber. Třeba tady to hezky popisují jestli si o tom chcete něco přečíst: https://medicspark.cz/priznaky/bolest-na-hrudi/Reagovat