Diskuze: Afty a bolest v krku
Občas se mi udělají afty na jazyku, zevnitř na tvářích, nebo na mandlích a to pak mán i bolest v krku. Je to velmi nepříjemn. Pomáhá mi sprej Urgo, ale časem se afty objeví znovu. Doktor mi řekl, že příčina může být i v mém zlozvyku okusování vnitřku tváří. Ráda bych se toho okusování zbavila,poradí mi někdo jak?
Dobrý den, Aleno. Připadá mi to trochu jako projev neurózy, stresu atp. Pro trvalý efekt léčby by se nejspíš mělo pátrat po příčině Vašeho zlozvyku, který je podobným mechanismem, jako když si někdo kouše nehty.
Asi to bude tak, jsem často nervózní, mám stále obavu, že něco dělám špatně. Možná afty vůbec nesouvisí častou bolestí v krku. Je to takový začarovaný kruh. Už jsem se objednala k psychologovi, ale zase se bojím, aby mi neřekl, že jsem cvok. Termín mám až za měsíc, snažím se to nedělat, moc se mi to nedaří.
Dobrý den, byla jsem u psycholožky, paní byla velmi příjemná. Nejsem cvok, ale můj zlozvyk okusování vnitřku tváří je prý z neurózy a porušení tkáně může ve finále napomoci ke vzniku aftů a jimi způsobené bolesti. Nevěřila bych, co jsem si vše přinesla z dětství a konkrétně ze vztahu s dominantní matkou.
Dobrý den, Aleno. Jsem moc ráda, že jste příčině přišla na kloub! Jinak byste příznaky léčila stále dokola...