Ortézy na kolena

Ortézy na kolena slouží k fixaci poraněných a nestabilních kolenních kloubů a vazů či jako dlouhodobá podpora kloubu při sportu. Fixace vymknutého nebo podvrtnutého kolenního kloubu pomocí ortézy je důležitá primárně, aby se kloub a jeho úpony (vazy a šlachy) správně zahojily.

celý článek

Gelové vložky do bot

Gelové vložky do bot jsou vhodné pro sportovce, pro lidi s došlapem přes patu nebo pro dámy při každodenním nošení obuvi na vysokém podpatku. Pokud vás trápí bolestivé paty, tyto vložky vám pomohou ulevit od bolesti.

celý článek

Představujeme vám e-shop www.rehabilitacnipomucky.cz, kde naleznete spoustu pomocníků při rehabilitacích.

Provozovatelem e-shopu RehabilitačníPomůcky.cz je Rehasport Trade s.r.o. zabývající se importem a distribucí produktů pro Vaši terapii, který je na trhu od roku 2009. Naše společnost nabízí svým zákazníkům pouze ty nejkvalitnější rehabilitační pomůcky, tejpovací pásky, tréninkové a masážní pomůcky a přístroje od prověřených dodavatelů.

celý článek

Jaké cvičení je vhodné v těhotenství a po porodu?

Ať už jste těhotná výkonnostní sportovkyně orientovaná na výsledek či rekreační sportovkyně s láskou k pohybu, určitě si kladete otázku, jak a jestli vůbec se můžete věnovat nějakému cvičení v období gravidity. Trendem poslední doby je jóga ve všech podobách a samozřejmě velice populární je těhotenská jóga.

celý článek

TheraPearl, perly které léčí aneb tepelná terapie v praxi

Chladová či hřejivá terapie je jednou z mála možností, jak pozitivně ovlivnit a léčit postižené místo, bez negattivního ovlivnění organismu analgetiky a jinými chemickými látkami.Termoregulace je pro naše tělo přirozená a tudíž naprosto bezpečná. Jako pomocník při této léčbě nám mohou pomoci produkty TheraPearl.

celý článek

Nová aplikace ušetří zbytečné cesty do lékáren

Pilulka.cz rozšířila mobilní aplikaci o službu eRecept a propojila ji se svými lékárnami. Lidé tak mohou v mobilu zjistit, zda je jejich lék na skladě ve vybrané lékárně, případně si jej objednat a rezervovat. Ušetří zbytečnou cestu do lékárny či telefonát. Je to první taková možnost v České republice. Pilulka.cz tímto krokem dále rozšířila svou komplexní aplikaci, kterou jako první v Evropě spustila koncem roku 2017. Kromě využití eReceptu je možné z aplikace nakoupit volně prodejná léčiva a další sortiment lékárny.

celý článek

Když se řekne tejpování...

Barevné pásky různých tvarů nalepené po celém těle sportovce, to je jak široká veřejnost vnímá pojem tejpy. Úzká, pružná a elastická lepící páska. Takto se dá popsat tzv. kinesiologický tejp. V tomto článku se vám pokusím přiblížit i jiné druhy tejpu, techniky jejich aplikace a možnosti využití tejpování. Není to pouze o barevných páskách nejrůznějších tvarů, ale je také důležité si uvědomit, za jakým účelem jsou tyto pásky lepeny, a jaké má mít jejich nalepení efekt.

celý článek

Bolesti nohou při lyžování

Trápí vás pálení stehen při lyžování již první den na svahu? Jedete na týden lyžovat do překrásných obrovských lyžařských resortů, chcete si užít sjezdové lyžování s přáteli, ale bolesti kolen vám to nedovolí? Zima se blíží a většina z nás již hledá vhodný termín, kdy vyrazit s rodinou či přáteli na lyže. Ať už sjíždíte tuzemské nebo zahraniční sjezdovky, je dost pravděpodobné, že každý z vás poznal po delší jízdě nebo již několikátý den neustálého ježdění na lyžích bolest ve formě pálení přední strany stehen.

celý článek

Jak podzim ovlivňuje naše zdraví

Konec léta nás svými teplotami postupně připravil na nastupující podzim. Ten všeobecně přináší velké změny - výrazné ochlazení, zkracování délky dne a s tím pro nás spojené výkyvy nálad a častější nachlazení.

celý článek

Ortézy jako prevence zranění nebo řešení poúrazového stavu

V dnešní době je sport spojen hlavně se zdravým životním stylem. Dokáže bojovat proti obezitě u dětí či lidí, kteří mají například sedavá zaměstnání.  Správné sportování má velké plus pro zlepšení psychiky člověka a to díky vyplavení hormonu endorfinu, kterému se také jinak říká hormon štěstí. Další vlastností sportu je utužování tělesné zdatnosti člověka, což je dobré pro správné držení těla a zlepšení fyzické kondice. V některých případech také sport dokáže lidi spojovat, ať už se jedná o kolektivní sporty, profesionální nebo hobby závody či jen o rekreační skupinovou zábavu.  Sport můžeme definovat jako pohybovou aktivitu, která je fyzicky náročná a je řízena podle určených pravidel a zvyklostí.

celý článek

 

BOLEST NA HRUDI

Bolesti na hrudi je třeba věnovat zvýšenou pozornost, protože může být příznakem život ohrožujících stavů. Je to zároveň ale velmi nespecifický příznak, který se může objevit u široké škály onemocnění.
Bolest může být povrchová (kožní, svalová, kostní), hluboká viscerální (z orgánů - od srdce, jícnu, žlučníku, slinivky břišní, pohrudnice, žaludečního vředu, ...) nebo psychogenní (psychický původ v rámci panické ataky, deprese apod.).

celý článek

 

DNA

Dna neboli pakostnice, odborně arthritis uratica, přezdívaná též "nemoc králů", je choroba projevující se rekurentními (opakujícími se) akutními záněty kloubů (zánět způsobí otok, zarudnutí a bolest kloubu); příčinou zánětu je hromadění kyseliny močové v kloubu.

 

ZÁNĚT MOČOVÝCH CEST

Predisponujících faktorů (zvyšující náchylnost) zánětu močových cest je více. Zaprvé se jedná o anatomické záležitosti. Ženy mají mnohem kratší močovou trubici než muži. Dále v těhotenství ženy trpí vyšším výskytem infekcí. Muži mají větší sklon k zánětům močových cest, pokud trpí hyperplázií prostaty (zvětšenou prostatou).

 

BOLEST ŽLUČNÍKU

Bolest žlučníku je v drtivé většině případů spojena s choletitiázou (přítomností kamínků ve žlučových cestách), která představuje jedno z nejčastějších onemocnění trávicí soustavy vůbec. Žlučník může být postižen i maligním nádorem (rakovinou), karcinomy žlučníku nejčastěji vznikají při současné cholelitiáze, karcinomy žlučníku ale většinou nebolí a přichází se na ně až v pozdním stadiu.

 

DISTORZE KOTNÍKU

Distorze, neboli podvrtnutí kotníku, vzniká při nesprávném došlapu při běžné chůzi, sportu. Projevuje se ostrou bolestí, otokem. V případě poškození měkkých struktur (šlachy, vazy) vzniká hematom, nemožnost došlapu a omezení hybnosti.

 

PÁLENÍ ŽÁHY - PŘÍZNAKY, DŮSLEDKY A FAKTORY VZNIKU

Pyróza neboli pálení žáhy je nepříjemný až bolestivý pocit za hrudní kostí. Pálení žáhy je hlavním příznakem refluxní choroby jícnu, která je způsobena tzv. patologickým gastroesofageálním refluxem, což je opakovaný návrat žaludečního obsahu zpět do jícnu. Může se vyskytovat i návrat žaludečního obsahu přímo do krku (do hltanu či dutiny ústní), tzv. regurgitace.

 

BOLEST V KRKU

Bolest v krku, je jednou z nejčastějších obtíží, s kterou se párkrát za život potýká téměř každý. Příčinou bolesti v krku, může být kde co. V některých případech může jít pouze o podráždění, vedlejší příznak jiné nemoci nebo třeba o angínu, která se projevuje silnou bolestí v krku a napadá nejen mandle, ale také kořen jazyka nebo nosohltan. Jde o tak časté onemocnění zejména proto, že se velice snadno přenáší díky kapénkám.

 

JARNÍ ÚNAVA

Jarní únava neodmyslitelně patří k našem životům. Působí téměř na každého pouze jinou měrou. Jarní únava je spjatá zejména s biorytmy a jejich změnou. Podobná únava přichází také na podzim, jde tedy o přelomové části roku, kdy přecházíme z jednoho období do druhého. Stavy jarní únavy se často spojují se změnou času, se změnou okolních teplot a nedostatkem vitamínů v zimě.

 

NADÝMÁNÍ A JAK S NÍM ZATOČIT

Nadýmání postihuje velkou část obyvatelstva, z velké části jím trpí ženy. Tyto obtíže se týkají hlavně žen v době těhotenství, ale minimálně jednou za život nadýmáním trpí každý jedinec. Nadýmání nebo také plynatost je zdravotní potíž často provázaná s nejrůznějšími poruchami zažívacího ústrojí. V případě, že pacient trpí plynatostí, zpravidla ho často trápí také zácpa a bolesti břicha.

 

STŘEVNÍ CHŘIPKA A JAK JÍ PŘEDCHÁZET

Z pravidla každý jedinec jednou či vícekrát za život zažije tzv. střevní chřipku. Ročně jí onemocní až 20% obyvatelstva, přestože jejímu nakažení lze předcházet. Střevní chřipka je pouze slangový název pro toto onemocnění, ve skutečnosti má pramálo společného s klasickou chřipkou.

 

ÚNAVA A OSPALOST BĚHEM DNE

Únava a ospalost během dne, je potíž, která trápí velkou část populace a s přibývajícími lety těchto případů přibývá. Zná to každý, stačí kratší spánek než obvykle nebo několik zlých snů a problém je na světě. Ovšem příčin takovýchto potíží je mnoho.

 

BOLEST KLOUBŮ V ZIMĚ

Mnoho lidí si v zimě stěžuje na bolesti kloubů více než v jiných ročních obdobích. Zejména jde o pacienty trpící revmatoidní artritidou, což je onemocnění dlouhodobé a dědičné. Obvykle se tyto obtíže zvětšují ruku v ruce se snižováním venkovní teploty.

 

STRES

Stres je v dnešní době jev skloňovaný spíše v negativním smyslu slova, ovšem jeho prapůvod je někde úplně jinde než se nyní chápe. Stres byl, je a bude určitý stav organismu, který je vystavený zvláštním nebo extrémním podmínkám na které reaguje následnou obranou. Ta má za cíl udržet organismus v pořádku, nezraněný či zabránit smrti. Dalo by se říci, že stres je reakce na přetrvávající a velice výraznou zátěž.

 

PREVENCE PROTI CHŘIPCE A NACHLAZENÍ

V dnešních dnech kdy léto přechází v podzim a teplotní výkyvy nás provázejí každým dnem, je otázka prevence opravdu nejdůležitější. Prevence je nejlepší bojovník proti většině nemocí, žádné léky nebo zákroky nejsou účinnější než prevence a chřipka a nachlazení jsou teď ve vzduchu a číhají za rohem na každého z nás. Na co byste si tedy měli dát pozor a co dělat aby nás nemoc nepostihla, se dočtete v následujících řádcích.

 

MENSTRUAČNÍ BOLESTI

Menstruační bolesti jsou neduh, kterým v životě trpěla nejspíš každá žena. Tyto bolesti se většinou projevují první až třetí den menstruace. Příčin těchto nepříjemných a často také nesnesitelných bolestí je několik. Nejběžnější příčinou jsou křečovité stahy děložního svalstva.

 

LÉKY PROTI BOLESTI

Léky proti bolesti, to je jeden z nejčastějších požadavků zákazníků lékáren. Ať se týkají bolesti hlavy, břicha či zad apod. Na výběr máme z celé škály produktů od několika různých výrobců, takže volba je jen na vás. Ale jak si tedy správně lék zvolit?

 

BOLESTI HLAVY

Stejně jako tomu bylo u bolestí zad nebo páteře, tak také s bolestmi hlavy se již setkalo mnoho znás. V lepším případě vás postihne bolest hlavy pouze krátkodobě a po nějaké době již o žádnébolesti hlavy nevíte. Bohužel jsou však také jedinci, kterým bolest hlavy znepříjemňují život ve větším rozsahu. Bolest hlavy může mít různý charakter. Základní rozdělení bolesti hlavy je bolest hlavy primární a bolest hlavy sekundární.

 

BOLESTI BŘICHA

Bolesti břicha jsou v dnešní době velice častou bolestí, která nás trápí každý den. Tuto bolest není však radno je podceňovat, protože může značit velmi závažný problém.

 

BOLESTI SVALŮ

Velmi častým příznakem nejrůznějších onemocnění jsou myalgie neboli bolesti svalů. S takovými problémy většinou lidé ani lékaře nenavštěvují, ale není radno podceňovat problémy svalového rázu. Nejčastěji se samozřejmě jedná o pouhé svalové přetížení svalové soustavy. Kromě toho se však svalové bolesti mohou vyskytovat u některých vážných chorob.

 

BOLESTI ZAD V KŘÍŽI

Bolesti zad v kříži jsou v součastnosti jedna z nejrozšířenějších bolestí, které trápí naší populaci. Bolesti zad v kříži zná snad opravdu každý z nás. Když budete pravidelně a správně cvičit a pečovat o svoje záda, nemusíte mít z této bolesti v kříži strach! 

BOLESTI ZAD V TĚHOTENSTVÍ

Hlavní příčinou bolestí zad v těhotenství jsou hormonální změny, kterým je tělo matky v těhotenství vystaveno. Dále se na bolestech zad podílejí svalová ochablost, narůstající váha dítěte a také stres. Ženám v těhotenství se rozhodně nedoporučuje užívat léky proti bolesti a celkově by měla budoucí matka konzultovat všechna farmaka, která by chtěla užívat, s lékařem.

 

BOLESTI PÁTEŘE

Dalo by se říci, že bolesti páteře můžeme zařadit mezi civilizační choroby. Trpí jimi obrovský počet lidí na celém světě. Znesnadňují nám běžný život a jsou také častou příčinou pracovní neschopnosti.

 

BOLESTI PRSOU U ŽEN

Bolesti prsou se samozřejmě častěji týkají ženského pohlaví. Co vše mohou tyto nepříjemné bolesti signalizovat? Když vás bolí prsa, nemusí to znamenat, že máte rakovinu. Nejdůležitější je rozlišit, zda se jedná o cyklickou nebo necyklickou bolest prsou u žen.

 

BOLESTI KOLENE

Bolesti kolene jsou poměrně častou záležitostí a zároveň je také nejčastějším příznakem onemocnění kolenního kloubu. Ani drobné bolesti kolene není dobré podceňovat, neboť mohou postupem času přerůstat v omezující a nesnesitelné problémy kolen.

 

BOLESTI PATY

Bolesti paty jsou taktéž poměrně častou zdravotní komplikací, která postihuje jak dospělé tak i děti. Pata nejčastěji může bolet na plosce. Velmi časté jsou však i bolesti na zadní, zevní a vnitřní straně paty. Původ bolestí paty je velmi různorodý.

 

BOLESTI NOHOU U DĚTÍ

Podle dostupných zdrojů se zhruba 98 % dětí rdí se zdravýma nohama. Ovšem už při nástupu do první třídy má problémy s nohama až 30% dětí. Nejčastější příčinou je nesprávná obuv a nedostatečný pohyb. Právě nošení nevhodné obuvi se mnohdy projeví až za desítky let.

 

BOLESTI KLOUBŮ

Bolesti kloubů nepatří pouze ke klasickým projevům stáří. Bolesti kloubů vás mohou postihnout v jakémkoliv věku a je třeba jim věnovat pozornost a nebagatelizovat tyto zdánlivě zanedbatelné epizody. Jaké jsou možné příčiny vzniku bolesti kloubů a jak se s nimi vypořádat? To se dozvíte v následujícím textu.

 

DRUHY BOLESTI

Nejčastěji se bolest rozděluje na akutní a chronickou. Jako akutní bolest se označuje taková bolest, která může trvat od 1 sekundy až do 3 měsíců. Bývá způsobena zánětem, úrazem, nemocí nebo po operaci. Na postižného působí velmi stresově a vyplavují se při ní stresové hormony. Chronická bolest trvá 3 měsíce a déle. Často se také stane, že problémy přetrvávají i po odstranění zdánlivě primární příčiny.

 

BOLESTI UCHA

Bolesti ucha nejčastěji značí zánět středního ucha, nebo zánět zvukovodu. Také může mít souvislost s migrénou či jiným onemocněním, u některých pacientů se objevuje pouze při přistání či vzletu letadla. Záněty ucha se většinou týkají dětí, zřídka dospělých. V případě zánětu je nutná návštěva lékaře.